En امروز : 1 فروردین 1402

با صدور پیامی؛

استاندار مازندران رحلت آیت الله « حاج شیخ حبیب الله طاهری » را تسلیت گفت

کد خبر : 121797 27 اسفند 1401فرهنگی
پ

سیدمحمود حسینی پور، استاندار مازندران با صدور پیامی؛ ارتحال عالم فاضل آیت الله حاج شیخ حبیب الله طاهری مازندرانی، استاد مبرز حوزه و دانشگاه و مولف نامی کتب و مقالات متعدد و ارزشمند در حوزه های علوم دینی و قرآنی و ... را تسلیت گفت. ‎ ‎


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، متن کامل این پیام به شرح ذیل است:
انالله و اناالیه راجعون
رحلت جانگداز آن سالک طریق حق، عالم فاضل و استاد مبرز حوزه و دانشگاه و مولف نامی کتب و مقالات متعدد و ارزشمند در حوزه های علوم دینی و قرآنی و ... آیت الله حاج شیخ حبیب الله طاهری ملقب به طاهری مازندرانی موجب اندوه و تاثر فراوان اینجانب و مردم ولایتمدار دیار علویان شد.

آن مجاهد عارف و رهرو آشنا به راه و رسم منزل ها که در منطقه هزارجریب شهرستان نکا دیده بر جهان ناسوتی گشود، از آغازین سال های کودکی قرآن مجید را فراگرفت و سپس نزد روحانیون، علما، مراجع و فقهای بزرگ دوران در مازندران و مشهد مقدس و حوزه علمیه قم و ... ، اندک اندک با دروس حوزوی در سطوح مقدماتی و عالی و نیز در دروس خارج فقه و اصول بهره مند گشت و با فلسفه و عرفان نیز از محضر دیگر بزرگان عصر خوشه چینی کرد تا خود به مدرسی آزموده در حوزه و درس خارج فقه و استادی در مراتب دانشگاهی بدل شد و تربیت طلاب و دانشجویان و تالیف کتب و مقالات بسیاری را آغاز کرد و به سرانجام رساند و قریب 50 کتاب ارزشمند و ده ها مقاله درخور را از خود برای طالبان و پویندگان علم در بخش های مختلف برجای گذاشت.

زنده یاد آیت الله حاج شیخ حبیب الله طاهری از فعالان قبل از انقلاب و مروج نهضت امام خمینی (ره) در منطقه هزار جریب مازندران بود و در دوران دفاع مقدس در جبهه های خطیر خطر حضور پیدا کرد. آن عالم مجاهد همچنین در حوزه های فرهنگی خدمات موثری را ایفا نمود و در ساخت مساجد و حسینیه ها در مناطق محروم هزار جریب، مشارکت در حوزه های خدمات رسانی نظیر آبرسانی و جاده سازی در روستاها‌ی محروم هزار جریب، کمک به محرومان و ترویج و دفاع از آرمان های انقلاب و ولایت فقیه تلاش های ماندگاری کرد.

اینجانب مصیبت رحلت آیت الله حاج شیخ حبیب الله طاهری مازندرانی را به همه شاگردان و علاقمندان آن عزیز سفر کرده، خانواده و بیت محترم و معزی، مردم دیار علویان بویژه مردم ولایتمدار شهرستان نکا تسلیت می‌گویم و از آستان خداوند سبحان؛ رحمت واسعه و رضوان و حشر با اولیای الهی را برای آن فقید سعید و صبرجمیل و اجر جزیل برای بازماندگان مسئلت دارم.

سیدمحمود حسینی پور

اشتراک گذاری