En امروز : 19 بهمن 1401

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران:

فراهم کردن کیفیت بالای خدمات برای شهروندان و تامین محیط امن برای نظام سکونت گاهی کارآمد دائمی، وظیفه مدیریت شهری است

کد خبر : 119735 2 بهمن 1401فرهنگی
پ

رضا علیخانی‌ در سمینار تخصصی شهرداران و روسای شورای اسلامی شهرهای مازندران، گفت: فراهم کردن کیفیت بالای خدمات برای شهروندان، تامین محیط امن برای نظام سکونت گاهی کارآمد دائمی و مطلوب از وظایف مجموعه مدیریت شهری است. ‎

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران از نشست با معاونت معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی برای بررسی بلندمرتبه سازی خبر داد و این نشست را در راستای ایجاد فضای صمیمی و گفت و گوی مجموعه مدیریت استان با مدیران شهری و یادآوری نکات ضروری و مهم اداره شهر اعلام کرد.

وی ادامه داد: توجه به این مهم، کلیدی ترین بخش نظام حکمرانی شهرهاست و نظام حکمرانی خوب در شهرداری به همبستگی و پیوستگی نیاز دارد تا پازل وار کنار هم قرار بگیرد.

این مسئول با اشاره به اینکه فراهم کردن کیفیت بالای خدمات برای شهروندان، تامین محیط امن برای نظام سکونت گاهی کارآمد دائمی و مطلوب از وظایف مجموعه مدیریت شهری است و خاطرنشان کرد: آسایش و آرامش و نشاط شهروندان، سلامت و بهداشت عمومی، پویایی اقتصادی شهری و دسترسی به فرصت‌های برابر و مشارکت‌های مدنی نیز توسط مجموعه مدیریت شهری برای شهروندان باید مهیا شود.

وی توجه به دولت شهر الکترونیک در مدیریت شهری را بسیار ضروری دانست و یادآورشد: ایجاد زیرساخت‌های تولید عرضه و مبادلات تجاری برای توسعه پایدار حکمرانی شهری نیز جدی گرفته شود.

معاون عمرانی استاندار مازندران با بیان اینکه از شهرداری انتظار می‌رود برنامه بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت برای مدیریت شهری داشته باشد، گفت: همچنین شهرداران، نظام حاکمیتی، مدیریتی و حقوقی برای اجراء نظارت، کنترل و رصد در راستای پیشرفت طرح ها و کیفیت خدمات و

سیستم گزارشگیری و گزارش دهی موثر داشته باشند.

علیخانی اظهار کرد: توسعه شهری به طرح تفصیلی و هادی نیازمند است اما شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر الزامی برای داشتن طرح تفصیلی ندارد و طرح هادی برای توسعه شهری کفایت می کند.

اشتراک گذاری