En امروز : 19 بهمن 1401

آیت الله محمدی لائینی، نماینده ولی فقیه در استان:

فرهنگ اصیل و بومی مازندران توسط شهرداری ها برجسته شود / حاشیه شهرها مورد توجه شهرداران در خدمت رسانی قرار گیرد

کد خبر : 117842 13 آذر 1401فرهنگی
پ

نماینده مقام معظم رهبری در استان در جمع شهرداران مازندران در بابلسر، افزود: فرهنگ اصیل و بومی مازندران باید به جامعه و نسل های امروز شناسانده شود و شهرداری ها با برجسته سازی نمادها و نمودهای فرهنگ بومی می توانند در این راستا نقش آفرینی کنند. ‎

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، آیت الله محمدی لایینی در جمع شهرداران مازندران با عنوان اینکه شهرداری ها اگر قوی کار کنند، ۵۰ درصد رضایت مندی ها برآورده می شود، خاطرنشان کرد: شهرداری ها با تعامل و هماهنگی با ارکان قدرت و استفاده از همه ظرفیت ها می توانند در خدمات رسانی به شهروندان بسیار موفق عمل کنند.

وی ادامه داد: مناسبت های مذهبی و آیینی بیشتر مورد توجه شهرداری ها قرار گیرد و ضمن فضاسازی مناسب، برنامه های فاخر تهیه و اجرا شود.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: فضاسازی دائمی شهرها توسط شهرداری ها می بایست پیرامون مسائلی معنوی همچون نماز مورد توجه قرار گیرد.

آیت الله محمدی لایینی، تصریح کرد: فرهنگ اصیل و بومی مازندران توسط شهرداری ها برجسته شود تا جامعه با فرهنگ ملی و بومی و مسافران و گردشگران با سوابق و افتخارات مازندران آشنا شوند و مازندران با سابقه عظیم فرهنگی و پیشینه مهم نباید جلوه گاه فرهنگ های وارداتی باشد بلکه باید فرهنگ بومی مازندران تقویت گردد.

وی یادآور شد: حاشیه شهرها باید مورد توجه شهرداران در خدمت رسانی قرار گیرد چرا که آسیب ها در حاشیه شهرها بیشتر است و عمده روستاییان در حاشیه شهرها بدلیل مشکلات مالی زندگی می کنند که می بایست به این افراد رسیدگی شود و توجه به محرومین بیشتر گردد.

آیت الله محمدی لایینی، اظهار کرد: شهرداری ها نباید به برخی خدمات نظیر آنچه که در آرامستان ها ارائه می شود، در حوزه موقوفه ها صرفا باید به اندازه ای که هزینه می شود باید دریافت کرد.

گالری تصاویر

اشتراک گذاری