En امروز : 19 بهمن 1401

پیام استاندار مازندران به مناسبت گرامیداشت روز جهانی افراد دارای معلولیت

کد خبر : 117805 11 آذر 1401فرهنگی
پ

سید محمود حسینی پور، با صدور پیامی؛ روز جهانی افراد دارای معلولیت را تبریک گفت و یادآور شد: توانایی های یک انسان در روح عظیم او متجلی می شود و ناتوانی های جسمی هرگز نمی تواند مانع حرکت و دویدن آدمی در میدان بزرگ زندگی باشد. ‎

متن کامل پیام استاندار مازندران بدین شرح است:

                                        بسم الله الرحمن الرحیم
١٢ آذر هر سال فرصتی است تا دریابیم که توانایی های یک انسان در روح عظیم و قدرتمند او متجلی می شود و ضعف ها و ناتوانی های جسمی هرگز نمی تواند مانع حرکت و دویدن آدمی در میدان بزرگ زندگی باشد. در این فرصت گران، یاد عزیزان دارای معلولیت و اراده های استوارشان که الهام بخش ما برای انجام وظایف خطیر است را گرامی می داریم و از جامعه مشفق و دارای مسئولیت و خانواده های این عزیزان نهایت سپاسگزاری را در حمایت از آنان بجامی آوریم.


شاید وقت آن باشد تا نگاهی نو و متحول به نیازهای افراد دارای معلولیت و حقوق آنان در گستره اجتماعی زندگی بیندازیم و باجدیت تمام در پیِ برآوردن مطالبات و نیازمندی های آنان در فضا و بستری امید بخش، تسهیل کننده و زمینه ساز حرکت در آینده ای درخشان باشیم.


جامعه یک ساختار واحد و متحد اجتماعی است و زمانی می تواند به آرمان های خود دست پیدا کند که حقوق همه آحاد این خانواده بزرگ را با شفقت، محبت و خواست و اراده ای راسخ مورد ملاحظه و توجه قرار دهد.


تکریم افراد دارای معلولیت و حمایت مسئولانه از آنان بنحوی که عزت نفس این عزیزان را تقویت کند و امید را در آنان قوت بخشد، رسالتی است که جامعه مترقی امروز ایران اسلامی بدان نیازمند است. این رابطه دوسویه بیش از آنکه نیاز عزیزان دارای معلولیت باشد، بستری است که جامعه می تواند انسانیت و تمام صفات والای انسانی خود را در آن به آزمون بگذارد.


از مسئولان و فعالان این حوزه در استان توقع دارم؛ ضمن آسیب شناسی جدی برنامه های حمایتی مرتبط با معلولان عزیز، زمینه تقویت برنامه های این بخش را فراهم آورند.


اینجانب ضمن قدردانی از تلاش های کلیه دلسوزان این عرصه بویژه فعالان شاغل در بهزیستی در سراسر استان، روز جهانی و هفته ملی افراد دارای معلولیت را به این جامعه توانمند و سرشار از اراده و خانواده های محترم و صبورشان تبریک می گویم و از آستان خداوند بزرگ، برای این عزیزان و خادمین و خیرین این عرصه عافیت، سربلندی و بهروزی مسئلت دارم.


سیدمحمود حسینی پور

اشتراک گذاری