En امروز : 6 خرداد 1401

حمایت دبیر کل اکو از پیشنهاد استاندار در برگزاری بزرگترین نمایشگاه بین المللی اکو در مازندران؛

دبیر کل اکو: تمام ظرفیت های دبیرخانه اکو در خدمت مازندران است / استاندار مازندران: فعالیت های گردشگری اکو را از مازندران کلید بزنیم

کد خبر : 112205 22 اردیبهشت 1401فرهنگی
پ

خسروناظری، دبیر کل سازمان همکاری های اقتصادی ( اکو ) در دیدار با سیدمحمود حسینی پور، استاندار مازندران از پیشنهاد استاندار در برگزاری بزرگترین نمایشگاه بین المللی اکو در مازندران حمایت کرد. ‎

 

خسروناظری، دبیر کل سازمان همکاری های اقتصادی ( اکو ) و سیدمحمود حسینی پور، استاندار مازندران در حاشیه مراسم افتتاحیه رویداد ساری 2022؛ پایتخت گردشگری کشورهای عضو این اتحادیه در ساری با هم دیدار و گفتگو کردند.

ناظری در این دیدار با اشاره به این که اعلام ساری به عنوان پایتخت گردشگری اکو را صمیمانه تبریک می گویم و از این پذیرایی خوب شما در برگزاری یک اجلاسیه با شکوه تقدیر می کنم، گفت: در دبیرخانه اکو تمام تلاشمان را خواهیم کرد که فرصت های خوبی برای مازندران در این رویداد رقم بخورد.

وی با بیان این که ترغیب و تشویق گردشگران منطقه اکو به ساری و مازندران تلاش جدی ما است، افزود: دبیرخانه اکو از پیشنهادهای استاندار مازندران در ایجاد بزرگترین نمایشگاه گردشگری کشورهای عضو این اتحادیه در مازندران حتما حمایت می کند.

ناظری تاکید کرد: تمام امکانات خود را برای برقراری این پیشنهاد بزرگ و فوق العاده به کار خواهیم گرفت و به صورت جدی برپایی این نمایشکاه را در دستورکار قرار خواهیم داد و سعی می کنیم در مدت زمان کوتاهی در همکاری با شما این نمایشگاه بزرگ را برای مازندران برپا کنیم.

وی ادامه داد: کشورهای عضو اکو همان گونه ای که شما هم اشاره کردید بر احیای این سازمان بین المللی در مناسبت های بین المللی تاکید دارند، لذا برگزاری اجلاسیه به صورت منظم و مستمر در دستورکار قرار دارد.

دبیرکل اکو، اظهار داشت: در دبیرخانه بحث گردشگری را به جد پیگیر هستیم، این ماموریت مهمی است که شورای وزرای خارجه اکو بر عهده دبیرخانه گذاشته اند.

ناظری، گفت: از پیشنهادهای شما برای توسعه روابط کشورهای اکو با محوریت مازندران در شش ماه آینده حمایت می کنیم و به آن جامعه عمل می پوشانیم.نکاتی که استاندار مازندران در مورد اکو گفتند مورد تاکید و توجه ما در دبیرخانه هست. برنامه ما نیز خروجی بهتر و بیشتر بین کشورهای عضو اکو است.

دبیرکل اکو، یادآور شد: به شما و مردم مازندران آفرین می گویم که توانستید این طبیعت زیبا را حفظ کنید، بر خلاف دیگر نقاط دنیا که به خاطر منافع کوتاه مدت محیط زیست و طبیعت خود را نابود کرده اند، اما مردم مازندران حافظان خوب و امینی در موهبت های خدادادی بوده اند.

ناظری، ادامه داد: مردم مازندران مردم شریفی هستند که سرمایه بزرگ خود؛ طبیعت بکر خدادای را حفظ کرده اند؛ مازندران واقعا سرزمینی بهشتی است.

استاندار مازندراننیز در این دیدار گفت: با توجه به تحولات اخیر در مورد کرونا مدیریت خوب اکو فرصت های اقتصادی را برای ده کشور اکو حفظ کرده است.

حسینی پور، افزود: زمینه های مشترک خوبی با یکدیگر داریم و از لحاظ فرهنگی، اقلیمی و آداب و رسوم مردم منطقه اکو بسیار به یکدیگر نزدیک هستند.

وی اظهار داشت: باید از این رفت و آمدها در دنیای جدید و متناسب با شرایط جدید بهره کافی ببریم تا بتوانیم اتفاق های خوبی را برای مردممان رقم‌بزنیم.

استاندار عنوان کرد: مازندران استانی است که می تواند مقصد گردشگری مردمان اکو باشد، یقینا مهمان نوازی مردم مازندران میزبانی خاطره انگیزی را برای مردم اکو رقم خواهد زد.

وی با اشاره به این که مازندران به واسطه ظرفیت های عظیم خدادادی بسیار بی نظیر در دنیا است، بیان کرد: پیشنهاد می کنم طی شش ماه آینده یک برنامه مشخصی را برای طراحی گام های بعدی روابط مازندران و اعضای اکو تدوین کنیم.

حسینی پور، افزود: یقینا فرصت های خوبی برای اکو در مازندران وجود دارد. اگر نگاه برای همکاری همه جانبه باشد می توانیم در همین شش ماه به دستاوردهای خوبی در زمینه گردشکری برسیم.

وی با اشاره به این که زیرساخت ها در مازندران آماده و پذیرای مسافران و گردشگران منطقه اکو است، یادآور شد: اکو مولفه گردشگری را بسیار خوب و هوشمندانه انتخاب کرده است که می تواند اتفاق های خوبی رقم بخورد هر چند مصوبات و تصمیم ها باید در قالب کارگروه ها نظام مند شوند.

استاندار مازندران، تصریح نمود: یقینا از اکو و دبیرکل اکو نیز همین انتطار می رود و حیف است که ظرفیت اکو با این سابقه به برگزاری همایش های صرف محدود شود، اکو هنوز در اول راه است و کارهای زیادی دارد، مازندران آمادگی دارد در تمامی زمینه ها پایلوت طرح های اقتصادی؛ تجاری و گردشگری شود.

وی گفت: ما انتطار داریم که اکو در بیان نه در عمل پای کار باشد تا بتوانیم از این فرصت بهره بالایی ببریم، اکو نیازمند یک تحول بزرگ در حوزه مدیریتی است و یقینا با وجود و حضور شما اتفاق های خوبی رقم‌خواهد خورد.

حسینی پور، اظهار داشت: پیشنهاد می کنیم که مازندران بزرگترین نمایشگاه اکو را در همین سال برپا کند، توانمندی و آمادگی کامل را در این‌خصوص داریم.

وی افزود: در شش ماه آینده از غرب و شرق استان می توانیم مازندران را برای حضور تجار و فعالان اقتصادی اکو آماده کنیم که یفینا کار بزرگی است و با مدیریت شما و مشارکت تمام قد مازندران انجام شدنی است. ما هر چه ظرفیت داریم می خواهیم برای ارتباط مازندران با اکو پای کار بیاوریم.

مقام عالی دولت در مازندران، در پایان بیان کرد: می توانیم فعالیت های گردشگری اکو را از مازندران کلید بزنیم و یک نمونه خوب و درست برای کشورهای اکو ایجاد کنیم که یقینا یک تحول بزرگ برای اکو خواهد بود که از مازندران شروع می شود.

گالری تصاویر

اشتراک گذاری