En امروز : 2 خرداد 1401

فرماندار محمودآباد : شهدا میراث داران واقعی این نظام هستند

14 دی 1400
پ

همزمان بادومین سالروزشهادت سرداردلها،حاج قاسم سلیمانی مراسم افتتاحیه دفترموکب شهدای شهرستان محمودآباد باحضور حجت الاسلام سید احمد جباری، امام جمعه شهرستان محمودآباد حجت الاسلام مهدی تقی زاده امام جمعه  بخش سرخرود و خسرو طالبی فرماندار شهرستان محمودآباد و ،فرماندهی  سپاه وانتظامی، جمعی ازمسئولین استانی و شهرستانی وخادمین موکب، برگزارشد.

خسرو طالبی فرماندار شهرستان محمودآباد طی سخنانی در آیین افتتاح دفتر موکب شهدای شهرستان گفت: پاسداشت یاد و خاطره شهدا حرکتی فرهنگی است که آموزه‌های شهدای کربلای ایران را نسل به نسل منتقل می‌کند.

فرماندار محمودآباد گفت :  پاسداری از خون شهدا آرمان ملت پایدار و مقاوم ایران در مسیر انقلاب است و در برابر سیاست های سلطه جویانه استکبار هم با حرکت در مسیرخط سرخ شهادت پیروز میدان خواهیم بود.   

وی با تکریم از روحیه وحدت و همدلی در شهرستان محمودآباد برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گلگون کفن گفت: به اعتقاد ما شیعیان رمز ماندگاری عاشورا به خاطر تکرار آموزه های آن در طول سال است و این پاسداشت ها قیام مکتب سرخ امام حسین(ع) را در سطح دنیا مطرح کرده و در بین ادیان مختلف نیز فراگیر شده است.    

نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد افتتاح دفتر موکب شهدا را یک حرکت مهم فرهنگی و اسلامی برشمرد و افزود : این حرکت فرهنگی که در شهرستان با هماهنگی و همدلی مردم غیور و شهید پرور شهرستان و فعالان مذهبی و ایثارگران آغاز شده و تداوم دارد می تواند در تبیین آموزه‌های شهدای ایران  به نسل جوان و آینده ساز کشورمان اثر بخش باشد.