En امروز : 2 خرداد 1401

معاون سیاسی فرماندار : غیربومیان برای حفظ امنیت روستاها مشارکت کنند

9 آذر 1400
پ

محمودآباد آنلاین: ویلاهای ساخته شده و خالی از سکنه مهم ترین تهدید در روستاها محسوب شده و اغلب سارقین با توجه به خالی بودن این ویلاها و شناخت مالکین آن اقدام به سرقت می نمایند و از افراد غیر بومی و خوش نشین انتظار میرود برای حفظ امنیت روستاها در ایجاد زیرساختهای امنیتی مشارکت نمایند.

جلسه کمیسیون سرقت پیش از ظهر امروز به ریاست قنبر علی داداش پور معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری و با حضور علیرضا اسماعیل نیا بخشدار مرکزی و سرهنگ دوم بهنام رمضانی رئیس پلیس پیشگیری انتظامی و سرگرد میثم نیک پور رئیس پلیس آگاهی انتظامی محمودآباد و دهیاران و اعضای شورای اسلامی بخش مرکزی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

قنبر علی داداش پور معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان محمودآباد طی سخنانی در این جلسه گفت: تمام اقدامات پیشگیرانه ما در بحث کاهش سرقت صرفاً جهت توسعه امنیت و جلب رضایت اهالی روستا می باشد و این مهم تنها با همراهی و مشارکت دهیاران و شوراهای اسلامی و اهالی روستاها می باشد.

وی گفت: حفظ و توسعه امنیت در روستاها نیازمند بهره مندی از اطلاعات دقیق و وثیق همراه با برنامه ریزی و اتخاذ تمهیدات لازم امنیتی و فراهم سازی زیر ساخت های مناسب در این حوزه می باشد .

معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری محمودآباد تصریح کرد: متاسفانه به علت شرایط سخت اقتصادی و افزایش آسیب های اجتماعی در جامعه شاهد افزایش آمار طلاق ، اعتیاد و سرقت در جامعه هستیم و بررسی های بعمل آمده نشان میدهد قالب سارقین افراد معتادی هستند که برای تامین مواد مخدر مورد نیاز خود دست به سرقت می زنند.

وی افزود: متاسفانه 70% طلاق هایی که در جامعه اتفاق می افتد بخاطر اعتیاد است و امروزه حتی برخی از معتادان از سمت خانواده های خود نیز ترک شده  و خانواده ها از نگهداشت آنها خسته شده اند و همین موضوع نیز باعث افزایش حتی دله دزدی ها در سطح شهرستان شده است.

وی تصریح کرد : امنیت و سلامت دو نعمت مهمی است که باید در هر جامعه ای شهروندان از آن بهره مند باشند و وظیفه دولتمردان است در این حوزه از هیچ کوششی دریغ ننمایند.