در مدیریت منابع آب باید از مشارکت موثر مردم بدرستی بهره برد / فرهنگ بیمه کشاورزی بیش از پیش ترویج شود

به گزارش روابط عمومی استانداری، احمد حسین زادگان، در جلسه پیشگیری از مسایل ناشی از خشکسالی با اشاره به این که باید مسایل اجتماعی مرتبط با حوزه های مختلف را به نحو صحیح و با روش های خردمندانه مدیریت نمود و برای تقویت امنیت و آسایش جامعه اهتمام کرد، یاد آور شد: حساسیت های کم آبی در سال کشاورزی جاری باید با شفافیت و ارایه راهکارهای برون رفت و مقابله با آن به کشاورزان اطلاع رسانی شود.
حسین زادگان با بیان این که تنها با مشارکت و هم افزایی مردم می توان به مناسب ترین نتایج در بخش های مختلف امیدوار بود، خاطر نشان ساخت: در مدیریت منابع آب، و مصرف بهینه آن و حل مشکلات کم آبی باید از مشارکت موثر مردم بدرستی بهره برد و در این راستا ضرورت دارد مسایل مرتبط را با اطلاع رسانی بهنگام و شفاف به آنان اعلام کرد.
وی بر ضرورت تهیه اطلس میزان کم آبی در نقاط مختلف استان و تدوین جدول زمان بندی توزیع آب تاکید کرد و گفت: باید بصورت اجرایی، عملیاتی و میدانی و شهر به شهر و منطقه به منطقه برای حل مشکل کم آبی وارد میدان شد.
معاون استاندار به اتخاذ شیوه های اطلاع رسانی و آگاهی بخشی اثرگذار و بهره گیری از ظرفیت های مختلف اطلاع رسانی و هماهنگی نظیر صدا و سیما، تریبون های ائمه جمعه و جماعات، بخشدای ها، شورای بخش، دهیاری ها بویژه فضای مجازی اشاره کرد و عنوان نمود: لازم است فرهنگ بیمه کشاورزی بیش از پیش ترویج شود و برای فراگیر کردن آن باید از همه ظرفیت ها استفاده کرد.
حسین زادگان با بیان این که عدم کشت دوم مورد توصیه می باشد، بر انجام کار پژوهشی دقیق و علمی بر اساس واقعیت های مختلف اقلیمی و ... تاکید کرد و تصریح نمود: پیشگیری از خسارات ناشی از کم آبی ضرورت دارد و باید با روش های ترویجی و فرهنگ سازی در راستای تغییر الگوی کشت اهتمام نمود.
در آغاز این جلسه محمد ابراهیم یخکشی، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان، گزارشی از وضعیت منابع آب و راهکارهای پیش رو برای مقابله با کم آبی در سال کشاورزی جاری ارایه نمود و اعضاء حاضر در جلسه به ارایه نقطه نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.
گفتنی است، در پایان جلسه، تصمیمات لازم  با همکای اعضاء از سوی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اتخاذ و مصوب شد.

چاپ محتويات