فارسی| En امروز : 3 آبان 1399

پیام استاندار مازندران به مناسبت دهه وقف

کد خبر : 98783 24 مهر 1399فرهنگی
پ

احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در پیامی؛ ضمن گرامیداشت دهه وقف، از واقفان نیکوکار و مردم خیراندیش استان در این راستا قدردانی کرد. ‎

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، متن کامل پیام احمد حسین زادگان به شرح ذیل است:

سنت حسنه وقف یکی از عالی ترین مظاهر و جلوه های فرهنگ و تمدن اسلامی، موجب توسعه این فرهنگ غنی و پربار و بیان کننده ضرورت تعاون و همکاری در زندگی اجتماعی برای رفع فقر و محرومیت از چهره اجتماع است.
در فرهنگ و تمدن اسلامی که بر مبنای ارزش های الهی، توحیدی، عدالت اجتماعی، رفع محرومیت و رشد معنویت در جامعه بشری استوار است، تعاون و دستگیری از همنوع، بسترساز تحکیم رابطه انسان با مبداء آفرینش است چرا که همه چیز در جامعه اسلامی در راستای ارتباط با حق معنا پیدا می کند.
وقف بهترین و سودمند ترین معامله با پروردگار متعال و از راه های توسعه اقتصادی، فکری، فرهنگی و معنوی جامعه و یکی از بهترین شیوه های انفاق و مصداق بارز باقیات الصالحات و خیرات جاریه است و معرفی فلسفه و برکات وقف یکی از مهم ترین وظایف مسئولان، دستگاه های تبلیغی و فرهنگی و رسانه هاست تا با استفاده از ظرفیت‌های فرهنگ وقف گام‌های اساسی در مسیر توسعه کشور برداشته شود.
دهه وقف یک فرصت و مقطع مغتنم برای تکریم واقفان نیکوکار است گرچه ترویج این سنت حسنه و تجلیل از واقفان نباید منحصر به این دهه شود و همگان موظفند نیازهای روز و واقعی جامعه را در مسیر نیات خیرخواهانه واقفان نیکوکار و مردم خیراندیش قرار دهند و در راستای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در این راستا اهتمام نمایند.
اینجانب دهه وقف را به مردم خیراندیش و واقفان عزیز و نیکوکار استان که سرمایه‌های مادی و معنوی خود را در این عمل خداپسندانه و خیرخواهانه، وقف می نمایند، تبریک می گویم و برای مسئولان و دست اندرکاران این بخش که زمینه عینیت بخشی نیات واقفان را فراهم می آورند، از آستان خداوند بزرگ، توفیق، سعادت و بهروزی آرزو می کنم.
احمد حسین زادگان
استاندار مازندران

اشتراک گذاری