فارسی| En امروز : 10 فروردین 1399

در ویدیو کنفراس با فرمانداران

استاندار خواستار ایجاد شرایط ویژه برای مقابله با کرونا شد.

کد خبر : 91105 10 اسفند 1398
پ

احمد حسین زادگان در فراخوان شبانه مدیران عضو ستاد قرارگاه زیستی و فرماندران و مدیران مرتبط شهرستانی،دستورات و اقدمات لازم برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا را ابلاغ کرد. ‎

حسین زادگان در این نشست برضرورت جلوگیری از اجتماعات پر جمعیت تاکید کرد و گفت:برگزاری هرگونه همایش،جشنواره،نمایشگاه و رویدادهای عمومی تا اطلاع ثانوی در مازندران ممنوع است.

استاندار مازندران افزود: مدراس و دانشگاه های استان تا پایان هفته تعطیل است .تداوم این تعطیلی با نظر دانشگاه علوم پزشکی مازندران بررسی و اعلام خواهد شد.

وی اظهار داشت:اداره کل صمت موظف شد بر روند بهداشت عمومی اصناف نظارت کند و آگاهی های لازم را به بازار ارایه کند.نقل و انتقال پول در بازار هم باید با رعایت نکات بهداشتی انجام شود.

وی با اشاره به اهمیت اماکن گردشگری افزود:هتل ها،اماکن اقامتی و پذیرایی،کافه ها و تالارها به لحاظ بهداشتی مورد بازرسی جدی مراکز بهداشت و درمان و صمت قراربگیرند.

استاندار مازندران تأکید کرد: تا اطلاع ثانوی محیط های ورزشی و استخرها تعطیل خواهند بود.اماکن مذهبی هم با نظارت اوقاف مدیریت شوند و فعلا محل حضور پرتعداد مردم نباشند.

استاندار مازندران شهرداری های استان را مکلف کرد تا ضدعفونی خودروهای حمل و نقل عمومی را مورد توجه جدی قرار دهند و با تبلیغات شهری زمینه آگاهی شهروندان را ارتقا بخشند.

وی بانک ها و شرکت ملی پالایش و پخش نفت را مکلف کرد تا اصول بهداشتی بانک ها ،عابر بانک ها و جایگاه های عرضه سوخت را مورد توجه جدی قرار دهند.

وی از کادر درمانی بیمارستان ها و مراکز درمانی به عنوان خط مقدم مبارزه با کرونا یاد کرد و از دانشگاه علوم پزشکی خواست نسبت به سلامت و امورمعیشتی این نیروها توجه ویژه شود.

استاندار مازندران بیان داشت:با هماهنگی انجام شده با ستاد ملی مقابله با کرونا مقررشد در مبادی ورودی استان پایگاه ها و گیت های تست کرونا دایر شود.دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر مازندران مسئولیت برپایی أین کمپ ها را برعهده دارند.

استاندار مازندران از مسافران خواست تا اطلاع ثانوی به مازندران سفر نکنند.

بهترین مکان برای دور شدن از خطرات کرونا پرهیز از ترددهای غیر ضروری است.

حسین زادگان به اهمیت و نقش رسانه ها در آگاهی بخشی عمومی اشاره کرد و گفت:صداوسیما،اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی زمینه اطلاع رسانی گسترده را فراهم کنند.

نظارت جدی بر فضای مجازی نیز انجام گیرد تا اخبار کذب و التهاب آفرین در جامعه منتشر نشود.انتشار اخبار درست و آموزش های عمومی باید محور فعالیت رسانه ها و شبکه های اجتماعی باشد.

وی افزود: اقلام بهداشتی در داروخانه ها نیز تامین شده است تا کمبودی در این زمینه نداشته باشیم.

استاندار مازندران در مورد مادران شاغل نیز گفت:دستگاه های اجرایی و حتی خصوصی به دلیل تعطیلی مهد کودک ها زمینه دورکاری مادران دارای فرزند زیر شش سال را اجرایی کنند.

اشتراک گذاری
پیوند ها