فارسی| En امروز : 10 فروردین 1399

اجرای دو طرح از برنامه های جهاد کشاورزی شهرستان گلوگاه

کد خبر : 90441 19 بهمن 1398
پ

ظهر امروز دو طرح از مهمترین برنامه های جهاد کشاورزی با حضور فرماندار شهرستان گلوگاه، معاونان فرمانداری،بخشدار مرکزی، روسا جهاد کشاورزی و کمیته امداد اجرا شد. ‎

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان گلوگاه،ظهر امروز ۲ پروژه کلنگ زنی آبیاری قطره ای در روستای خورشید کلا و بهره برداری از آبیاری تحت فشار در روستای نصرت آباد به اجرا در آمد.

رییس جهاد کشاورزی شهرستان گلوگاه گفت: با توجه به این امر که در شهرستان گلوگاه سد و آب ذخیره مطمعنی نداریم برنامه ریزی ما در بخش کشاورزی این است که با کمترین استفاده از آب حداکثر بهره برداری را داشته باشیم.

غلامرضا قنبری افزود: در حال حاضر از اصولی ترین کارهای دولت در بخش کشاورزی این است که حدود ۸۵ در صد در آبیاری نوین کشاورزی بلاعوض می دهد.

این مسؤول بیان کرد: اینگونه می توانیم کمبود آب را در شهرستان با استفاده بهینه از آب جبران کنیم و همچنین می توانیم هزینه های کشاورزی را کاهش دهیم.

وی اشاره کرد: یکی از مهمترین برنامه های دهه فجر در بخش کشاورزی شهرستان کلنگ زنی آبیاری بارانی و لوله گذاری برای ۱۲۸ هکتار زمین شالیزاری منطقه خورشید کلا با ۱ میلیارد و 460 میلیون تومان اعتبار که ۲۲۰ میلیون آن با مشارکت بهره برداران جمع آوری شده است.

قنبری در ادامه افزود: بهره برداری از پروژه آبیاری تحت فشار در روستای نصرت آباد با هزینه ۱ میلیارد تومان به مساحت ۳۹هکتار نیز از پروژهای مهم جهاد کشاورزی در این ایام است.

رییس جهاد کشاورزی در پایان گفت: ۹ پروژه در دهه فجر با هزینه ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان اجرایی می شود، که ۵ تا از این پروژه ها کلنگ زنی با هزینه ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار و بقیه افتتاحیه هستند.

گالری تصاویر

اشتراک گذاری
پیوند ها