فارسی| En امروز : 7 خرداد 1399

استاندار مازندران در در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان:

میز اورآسیا در مازندران تشکیل می شود

کد خبر : 87993 18 آبان 1398فرهنگی
پ

استاندار مازندران عضویت ایران در اتحادیه همکاری اقتصادی اورآسیا را زمینه ساز تسهیل تجارت و بهره گیری از مزیت های یک بازار منطقه ای قدرتمند دانست و یادآور شد: برای بهره گیری از قابلیت های بازار داخل این اتحادیه به عنوان یک فرصت بزرگ، باید میز اورآسیا در اتاق بازرگانی تشکیل شود. ‎

احمد حسین زادگان در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی مازندران خاطرنشان کرد: استقرار میز اورآسیا در استان مازندران به موافقت سازمان گمرک نیز رسیده است و نباید در این مسئله تعلل کرد.

استاندار مازندران، افزود: کشوری بیشترین بهره را از فرصت اتحادیه همکاری اقتصادی اورآسیا خواهد برد که بیشترین صادرات را داشته باشد.

وی با بیان این که با توجه به عضویت ایران در این اتحادیه  530 قلم کالا در صادرات به کشورهای عضو از معافیت گمرکی برخوردار خواهند شد، گفت: عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی اورآسیا فرصت بسیار تازه و بزرگی است که باعث تنفس در اقتصاد کشور و بخصوص مازندران خواهد شد.

استاندار، تصریح کرد: کشوری بیشترین بهره برداری را از فرصت اتحادیه همکاری اقتصادی اورآسیا خواهد داشت که بیشترین صادرات را داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه مازندران به واسطه تولیدات کشاورزی و صنعتی متنوع می تواند بهره برداری عظیمی از این فرصت کند، اظهار داشت: لازم است به سرعت با همکاری استانداری، شورای گفت و گو و اتاق بازرگانی کمیته ای برای بررسی فرصت ها و توسعه صادرات تشکیل شود.

حسین زادگان، ادامه داد: این کمیته می تواند امور مربوط به صادرکنندگان را تسهیل نماید.

استاندار مازندران تاکید کرد همزمان با سفر دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در هفته آینده این مهم افتتاح و عملا کار خود را آغاز کند. 

 

اشتراک گذاری