فارسی| En امروز : 1 مهر 1398

خیریانپور، در نخستین همایش فرصت های سرمایه گذاری مازندران:

فضا و زمینه برای حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران داخلی و خارجی در مازندران فراهم است / رتبه برتر استان در تولید ۱۴ محصول کشاورزی

کد خبر : 82901 21 خرداد 1398فرهنگی
پ

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران در این همایش با اشاره به این که در شرایط فعلی حدود ۲۲۸ فرصت سرمایه گذاری این استان با ارزش هفت میلیارد دلار آماده ارایه به سرمایه گذاران خارجی و داخلی است، گفت: فضا و زمینه برای حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران داخلی و خارجی اعم از واگذاری زمین و تسهیلات مورد نیاز و سایر مشوق های دیگر فراهم است. ‎

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران در مراسم افتتاحیه این همایش گفت: در شرایط فعلی حدود ۲۲۸ فرصت سرمایه گذاری این استان با ارزش هفت میلیارد دلار آماده ارایه به سرمایه گذاران خارجی و داخلی است.

حسن خیریانپور افزود: فضا و زمینه برای حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران داخلی و خارجی اعم از واگذاری زمین و تسهیلات مورد نیاز و سایر مشوق های دیگر فراهم است.

وی بیان داشت: علاوه بر این، مازندران با داشتن سه بندر اقتصادی، سه فرودگاه بین المللی و اتصال به شبکه ریلی سراسری از لحاظ زیرساختی نیز آماده برای سرمایه گذاری های داخلی و خارجی است و این ظرفیت ها می تواند در خدمت سرمایه گذاران قرار گیرد.

خیریانپور همسایگی مازندران با کشورهای حاشیه دریای خزر با جمعیت افزون بر ۲۵۰ میلیون نفری و بازار ۷۰۰ میلیارد دلاری را از دیگر مزیت های این استان برای سرمایه گذاری برشمرد و گفت: نزدیکی به پایتخت و برخورداری از سه شبکه زمینی ارتباطی با تهران هم از دیگر مزیت های مازندران است که می تواند سرمایه گذاری در این استان را برای بخش خصوصی داخلی و خارجی سود آور کند.

وی افزود: با اتحاد و همدلی که در بین دستگاههای دولتی و غیر دولتی در استان مازندران وجود دارد، تمام سرمایه گذاری خصوصی در این استان تضمین و مورد حمایت همه دستگاهها از جمله قوای مقننه و قضاییه است.

معاون استاندار مازندران گفت: مازندران با تولید سالانه هفت میلیون تن محصولات کشاورزی و برخورداری از رتبه برتر در تولید ۱۴ محصول کشاورزی، جایگاه خوبی در این حوزه دارد و این بخش نیز ظرفیت های خوبی برای سرمایه گذاری بویژه در زمینه فرآوری محصولات وجود دارد.

خیریانپور برخورداری از ظرفیت های صنعتی و گردشگری را از دیگر توانمندی های این خطه شمال کشور برای سرمایه گذاری داخلی و خارجی بیان کرد و خواهان ورود سرمایه گذاران در این بخش‌ها شد.

همایش فرصت‌های سرمایه گذاری مازندران یک روز پس از برگزاری هیجدهمین اجلاسیه روسای اتاق های بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر و آغاز به کار نمایشگاه توانمندی های صادراتی مازندران برگزار شد.

نخستین همایش فرصت های سرمایه گذاری مازندران با حضورحدود بیش از یکصد مهمان خارجی از ۱۳ کشور صبح امروز سه شنبه در ساری برگزار شد.

در این همایش ۲۲۸ فرصت سرمایه گذاری به ارزش هفت میلیارد دلار در بخش های صنعتی، کشاورزی و گردشگری رونمایی شد.

گالری تصاویر

اشتراک گذاری