فارسی| En امروز : 7 خرداد 1399

معاون استاندار:

غرق شدن گردشگران به چهره ساحل مازندران آسیب می زند.

کد خبر : 82478 31 اردیبهشت 1398
پ

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه غرق شدن گردشگران در دریا به چهره گردشگری استان آسیب زده، تاکید کرد: سواحل و دریای مازندران باید از چهره غریق پذیری به سمت جذب گردشگر حرکت کند. ‎

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بابلسر، حسین حسن نژاد در رزمایش نجات غریق استان که در بابلسر برگزار شد، افزود: دریا بزرگترین ظرفیت جذب گردشگر استان است، اما متاسفانه در دوره های متمادی با غرق شدن مسافران در این سواحل منجر به چهره نامناسبی از گردشگری استان شده است.

وی تاکید کرد: به تناسب اهمیت سواحل و دریای مازندران در جذب گردشگر باید اقداماتی در راستای ارتقای سطح کیفی خدمات و آگاهی بخشی در طرح ساماندهی دریا و همچنین کاهش غرق شدگان در دریا انجام شود.

معاون استاندار مازندران با اشاره به اینکه کیفیت و سطح امنیت سواحل مازندران به نسبت میزان گردشگران ارتقا نیافته است، افزود: اولویت ما برای سواحل ارتقای کیفیت بهداشتی و خدماتی به همراه افزایش سطح امینت گردشگران است.

حسن نژاد با بیان اینکه دریای خزر مقصد گردشگرانی از سراسر کشور و حتی گردشگران خارجی در تمام فصول سال است، اظهار داشت: برای ساماندهی سواحل استان باید اعتباراتی فرا استانی و ملی دیده شود و مقام عالی استان نیز به صورت جدی در پی جذب این اعتبارات است.

🔸شناسایی 406 نقطه حادثه خیز در سواحل مازندران

معاون استاندار با اشاره به اینکه سال گذشته 376 نقطه حادثه خیز در سواحل مازندران شناسایی شده، افزود: امسال با همکاری پژوهشگران علمی و پایش های محلی، 406 نقطه حادثه خیز شناسایی شده است.

وی شناسایی هر چه بیشتر نقاط حادثه خیز سواحل مازندران را در ارتقای امنیت و حفظ جان گردشگران و مردم استان مهم عنوان کرد و گفت: افزایش شناسایی این نقاط انتظار کاهش غریق در دریا را نیز به همراه خواهد داشت که به نوعی به عملکرد دستگاه های شهرستانی بستگی دارد.

حسن نژاد همچنین با اشاره به کاهش 20 درصدی تلفات جانی در سواحل مازندران در سال گذشته، گفت: امسال با توجه به تجربیات گذشته باید در جهت به حداقل رساندن غرق شدگان حرکت کنیم.
وی، همچنین به تمامی دستگاههای اجرایی تاکید کرد که در جهت آگاهی بخشی و کاهش غرق شدگی در دریا از سازمان ها و سمن های مردم نهاد استفاده کنند تا طرح دریا طرحی مردمی و فراگیر شود.

گفتنی است که استان مازندران دارای 338 کیلومتر ساحل است که سالانه دهها میلیون گردشگر را به سمت خود می کشد.
در طرح دریای امسال که از امروز(چهارشنبه اول خرداد) آغاز و تا 31 شهریور ادامه خواهد داشت، یک هزار نجات غریق زن و مرد در 95 نقطه ساحلی استان مستقر می شوند و از ساعت 8 صبح تا 20 هر روز فعال خواهند بود. 

گالری تصاویر

اشتراک گذاری
پیوند ها