En امروز : 26 فروردین 1400

رازجویان، تاکید کرد: ضرورت تسریع در روند اجرایی ساخت نیروگاه زباله‌سوز ساری

کد خبر : 103058 18 فروردین 1400فرهنگی
پ

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران بر تسریع روند اجرایی ساخت نیروگاه زباله‌سوز ساری تاکید کرد. ‎

مهدی رازجویان در جلسه بررسی و پیگیری احداث نیروگاه زباله‌سوز ساری به بازدید اخیر رئیس سازمان بازرسی کشور از این مجموعه اشاره کرد و افزود: زباله‌سوز ساری باید تا قبل از اتمام دولت دوازدهم به بهره‌ برداری برسد.

وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر مدیریت پسماند و زباله در اولویت برنامه‌های استان قرار داشته، همچنین به افتتاح کارخانه کمپوست تنکابن و کارخانه زباله‌سوز نوشهر اشاره نمود و تصریح کرد: شایسته نیست زباله در استان سرسبز مازندران محیط ‌زیست این استان را تهدید و تخریب نماید.

معاون استاندار مازندران ادامه داد: احداث مرکز لندفیل ( دفن بهداشتی ) زباله در قائم‌شهر که با حمایت دولت و تلاش شهرداری این شهر در حال اجراست یکی دیگر از اقداماتی است که در راستای حل مشکل زباله در حال انجام شدن است.

رازجویان با اشاره به دیگر طرح‌ های مدیریت زباله در استان مازندران، گفت: سازمان مدیریت پسماند در استان مازندران تاسیس شد تا زباله و پسماند به شکل یکپارچه مدیریت شوند.

وی با تاکید بر اینکه در راستای کاهش تولید زباله و تفکیک از مبدا در استان مازندران نیاز به فرهنگ‌سازی است، تصریح کرد: سازمان مدیریت پسماند مازندران از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد (NGO) و همچنین نخبگان و فعالین زیست‌محیطی جهت کاهش مشکلات زباله استفاده نماید.

معاون استاندار مازندران با تاکید بر اینکه شهرداری‌ها باید به موقع زباله سطح شهر را جمع‌آوری کنند، ادامه داد: با تلاش و پیگیری‌های انجام شده تلاش می‌شود طرح‌های مهم مدیریت زباله در استان از جمله کارخانه زباله‌سوز ساری هر چه زودتر به بهره‌برداری برسد تا رضایت مردم بیش از گذشته جلب شود.

گالری تصاویر

اشتراک گذاری