امروز دوشنبه, 27 آذر 1396


کد مطلب : ۵۳۳۱  / گروه : اخبار /  / ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۱  /  بازدید : ۲۴۱۷
دهم تيرماه  امسال، آخرين فرصت خروج افاغنه از مازندران است با توجه به اينكه تمام مدارك اقامتي و هويتي اتباع افغاني از تاريخ دهم تير فاقد اعتبار است لذا هرگونه خدمات رساني به اتباع موصوف باعث اخلال در امر بازگشت شده و به عنوان جرم تلقي مي‌شود كه برابر مقرارت با افراد خاطي برخورد خواهد شد.

معاون سياسي امنيتي استاندار:

دهم تيرماه  امسال، آخرين فرصت خروج افاغنه از مازندران است

 

به گزارش روابط عمومي استانداري مازندران، هادي ابراهيمي، معاون سياسي امنيتي استاندار در جلسه كارگروه اتباع استان از ممنوعيت سكونت و تردد اتباع افغاني از تاريخ اول تير امسال در استان خبر داد و گفت: تمام مدارك اقامتي و هويتي اتباع از تاريخ مذكور فاقد اعتبار است.

وي با اشاره به اينكه حضور افاغنه در ده شهرستان ساحلي مازندران از سال 1386ممنوع  اعلام گرديد، گفت: در سال گذشته بيش از 3040 نفر از اتباع خارجي و افغاني در استان دستگير و كار انتقال آنها انجام گرديد.

وي بر تداوم همكاري بين دستگاه هاي اجرايي استان براي شناسايي و خروج اتباع بيگانه در استان تاكيد كردو تصريح نمود: كارفرمايان و پيمانكاران مشاغل مختلف نيز بايد با توجه به قطعي بودن ممنوعيت حضور اتباع افغاني در استان مازندران از بكارگيري آنان در مشاغل گوناگون خودداري كنند .

ابراهيمي با تاكيد بر انتقال تمام اتباع افغاني از مازندران گفت: با توجه به اينكه تمام مدارك اقامتي و هويتي اتباع افغاني از تاريخ دهم تير فاقد اعتبار است لذا هرگونه خدمات رساني به اتباع موصوف باعث اخلال در امر بازگشت شده و به عنوان جرم تلقي مي‌شود كه برابر مقرارت با افراد خاطي برخورد خواهد شد.

معاون سياسي امنيتي استاندار مازندران خاطرنشان كرد:

رييس كارگروه اتباع استان با اعلام اينكه از تاريخ 1/7/1385 ازدواج زنان ايراني با مردان افغاني ممنوع و غير قانوني است، تصريح نمود: بايد با اطلاع رساني از عواقب اين نوع ازدواج ها ، از گسترش آن جلوگيري نمود چرا كه تخلفات عديده ي اتباع افغاني باعث برهم زدن آرامش و امنيت هم استاني ها مي گردد.

سید تقی شفیعی،  مدیرکل اموراتباع ومهاجرین خارجی استانداری  نيز در اين جلسه گفت : وزارت کشور از دهم تیرماه ۹۱ حضور تمامی اتباع افاغنه در مازندران را ممنوع اعلام کرده و طبق این مصوبه هیچ مرد ویا زن اهل افغانستان نمی‌تواند از تاریخ مذکور در شهر و یا روستاهای استان ساکن و شاغل باشدو حتی حضور داشته باشد.

وي افزود: از تاريخ اعلام شده، نیروی انتظامی استان موظف به اعمال قانون با مهاجرین افغانی است و در این خصوص هیچ دلیلی برای تمدید ویا امکان منعطف شدن از نظر زمانی وجود ندارد.


دهم تيرماه  امسال، آخرين فرصت خروج افاغنه از مازندران است
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز16023
مجموع43761329

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری