فارسی| En امروز : 4 مهر 1399

هشدار جدی علیرضا شریعت :آمار نگران کننده کرونا در محمودآباد / پلمپ 28 واحد متخلف صنفی

3 مرداد 1399
پ

شریعت فرماندار شهرستان محمودآباد: متاسفانه در موج دوم شیوع ویروس کرونا سرعت انتقال این بیماری 9 برابر شده و آمار مرگ و میر در محمودآباد نگران کننده است.

 

پیش از ظهر امروز علیرضا شریعت فرماندار محمودآباد در مصاحبه با خبرنگاران از آغاز بکار دبیرخانه مرکزی ستاد مقابله با کرونا شهرستان به محوریت شورای تامین خبر داد و افزود : متاسفانه روند رو به افزایش تعداد افراد مبتلا به ویروس کووید 19 در محمودآباد ضمن  تکمیل ظرفیت کلیه مراکز درمانی و بالاخص بیمارستان محمودآباد ، موجب ابتلای کادر درمانی و کاهش نیروی انسانی شبکه بهداشت و درمان در ارائه خدمات به شهروندان و مراجعه کنندگان شده است.

 

نماینده عالی دولت در محمودآباد از شهروندان خواست با توجه به شرایط بحرانی و فوق حاد شهرستان از مراجعه به ادارات به منظور پیگیری امورات غیر ضروری اداری پرهیز نموده و مدیران ادارات نیز با مدیریت منابع انسانی در اختیار و تاکید به رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک توسط پرسنل و مراجعه کنندگان از شیوع این بیماری پیشگیری و پرهیز نمایند.

 

فرماندار محمودآباد گفت: انتظار میرود واحدهای تجاری شلوغ و پر ازدحام علیرغم مشکلات اقتصادی موجود همکاری لازم را داشته باشند و به صورت داوطلبانه نسبت به تعطیلی مقطعی خود اقدام نمایند تا در کاهش تعداد تلفات افراد مبتلا نقش تاثیر گذار داشته باشند.

 

وی تاکید کرد: اطلاع رسانی های لازم در خصوص رعایت و الزام و توجه به پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک به کلیه واحدهای تولیدی و کارخانه ها و بازاریان و اصناف ابلاغ شده و کوتاهی و قصور از سمت هر واحد اقتصادی چون با سلامت جامعه سرکار دارد بدون هیچ اغماضی و با تعطیلی و پلمپ همراه خواهد بود.

 

رئیس ستاد مقابله با کرونا شهرستان محمودآباد از تشکیل 5 اکیپ بازرسی با مسئولیت مدیران ادارات خبر داد و گفت: تاکنون 236 مورد بازدید از اماکن عمومی در شهرهای محمودآباد و سرخ رود صورت گرفته و 48 واحد صنفی متخلف به مراجع قضایی معرفی شده که از این تعداد 28 واحد پلمپ گردید.