فارسی| En امروز : 27 بهمن 1397

سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشور در جلسه تکریم و معارفه استاندار مازندران؛

معیار انتخاب استانداران در وزارت کشور، رویکرد ملی است

کد خبر : 76703 15 آذر 1397فرهنگی
پ

بهرام سرمست، که در جلسه شورای اداری و آیین تکریم و معارفه استاندار مازندران سخن می گفت، عنوان داشت: در انتخاب فرد شایسته به عنوان نماینده عالی دولت در استان ها معیار داشتن رویکرد ملی مورد توجه وزارت کشور است. ‎

سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشور با بیان اینکه با قانون منع بازنشستگان 16استاندار جدید باید معرفی شود، گفت: در انتخاب فرد شایسته به عنوان نماینده عالی دولت در استان ها معیار داشتن رویکرد ملی مورد توجه وزارت کشور است.

بهرام سرمست، در جلسه شورای اداری و مراسم تکریم و معارفه استاندار مازندران یادآور شد: در انتخاب حسین زادگان به عنوان نماینده عالی دولت در مازندران، ملاحظات و معیارهایی از سوی دولت و وزارت کشور مورد بررسی قرار گرفته است که در وجود ایشان بوده است.

وی با بیان اینکه مسرت و خوشحالی در استان مازندران از انتخاب استاندار بومی موج می زند و در گوشه و کنار شهرها نیز این خوشحالی از انتصاب استاندار بومی بروز پیدا کرده است، اظهار داشت: تنوع تجربی مدیریت در حوزه سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی و همچنین طی شدن پلکانی ترقی حسین زادگان از رده کارشناسی ، شایستگی ایشان را دو چندان کرده است.

وی روابط حسنه و تعامل با نمایندگان مجلس، نقش حمایتی نماینده ولی فقیه در استان و پشتوانه سیاسی احزاب را از دیگر ویژگی های استاندار مازندران به عنوان نماینده عالی دولت برشمرد.

سرمست با اشاره به اینکه این فرصت تاریخی برای جبران عقب ماندگی استان است، افزود: بنده به عنوان یک شخص سیاسی از عقب ماندگی مازندران در برخی حوزه ها با همه ظرفیت ها تعجب می کنم، به همین خاطر باید برنامه توسعه استان را با شکل گیری اتاق فکر و بکارگیری سرمایه های بخش خصوصی و نخبگان برای توسعه گردشگری، کشاورزی و توسعه حمل و نقل تدوین و عملیاتی نمود.

سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشور اظهار داشت: همه طیف های سیاسی و نخبگان مازندران که سرمایه عظیم انسانی هستند باید کمک کار استاندار جدید باشند.

سرمست گفت: با توجه به وجود تجربه اجرایی و پشتوانه رضایت مردم، استاندار جدید باید برای توسعه متوازن استان مازندران الگوی توسعه جدید ترسیم کند.

گفتنی است؛ در این مراسم که با حضور مهندس اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، بهرام سرمست، سرپرست معاونت سیاسی وزارت کشور، حضور آیت الله طبرسی، نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه مرکز استان، آیت الله معلمی، نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه قائم شهر، برخی نمایندگان مردم مازندران در مجلس شورای اسلامی، مهندس نبیان، معاون وزیر راه و شهرسازی، اعضای شورای اداری، برخی نمایندگان بخش خصوصی و تشکل های سیاسی و اجتماعی و ... استان برگزار شد، احمد حسین زادگان، بر اساس حکم صادره از سوی دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور به عنوان استاندار مازندران معرفی و از تلاش های مهندس محمد اسلامی، استاندار سابق مازندران در زمان مسئولیتش با اهداء لوح تقدیر، تجلیل شد.

اشتراک گذاری