فارسی| En امروز : 28 اسفند 1397

مشروح خبرهای جلسه شورای اداری شهرستان

برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان در مجتمع شهید عظیمی بهزیستی بابلسر

کد خبر : 76227 27 آبان 1397
پ

هفتمین جلسه شورای اداری شهرستان در مجتمع شهید عظیمی بهزیستی بابلسر برگزار شد ‎

به گزارش روابط عمومی فرمانداری بابلسر، علی منفردی پیش از ظهر شنبه بیست و ششم آبان ماه در جلسه شورای اداری شهرستان بابلسر در سالن اجتماعات مجتمع شهید عظیمی بهزیستی مازندران با اشاره به اهمیت، کارکرد و ضرورت پدافند غیرعامل اظهار داشت: زندگی در محیط امن، ایمن و آسودگی خاطر حق تمام مردم بوده و باید در عمل خدمتگزاری به مردم را ثابت کرد.

وی افزود: پدافند غیرعامل نگاهی به آینده دارد به گونه ای که باید طوری به منابع نگریسته شود که برای آیندگان آسایش و آرامش در زندگی به ارمغان آورده شود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مازندران گفت: اگر می‌خواهیم در منطقه و جهان حرفی برای گفتن داشته باشیم باید در حوزه‌های عامل و غیرعامل قوی شویم.

منفردی ادامه داد: پدافند غیرعامل در هشت حوزه فعالیت دارد و تمام ادارات باید به گونه ای در حالت عادی عمل کنند تا در زمان اضطرار امورات اصلی مردم دچار اخلال نشود.

وی با بیان اینکه وضعیت پدافند غیر عامل در شهرستان بابلسر مناسب نیست، تصریح کرد: در میان 22 شهرستان مازندران، بابلسر در جایگاه نوزدهم پدافند غیرعامل قرار دارد که برای یک شهرستان با این ظرفیت و باتوجه به گردشگرپذیر بودن آن اصلا" جایگاه مناسبی نیست.

مدیرکل پدافند غیرعامل مازندران با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های موجود در استان به ویژه در بحث تخصیص اعتبارات، خاطرنشان کرد: طرح جامع پدافند غیرعامل مازندران تدوین شد.

منفردی با اشاره به ساماندهی کندوکاری در سطح استان گفت: یکی از معضلات پدافندی استان بحث آبگرفتگی معابر و کندوکاری‌ها در سطح خیابان‌های استان بوده که باید ساماندهی و براساس اصول شش‌گانه پدافند غیرعامل انجام شود.

حجت‌الاسلام محمداسماعیل قلی‌پور امام جمعه بابلسر در این جلسه، اظهار داشت: یکی از معضلات بابلسر که تا برطرف نشود پیگیر آن خواهم بود بحث اقلیم‌بندی گاز مردم شهرستان است.

وی افزود: اگر اقلیم این شهر چهار بوده چرا در مصرف برق در اقلیم سه قرار دارد. مراجعاتی فراوانی به دفتر صورت می‌گیرد که اغلب مردم اذعان دارند توانایی پرداخت قبض گاز را ندارند.

امام جمعه بابلسر تاکید کرد: به مشکلات مردم باید رسیدگی شود و بزرگ‌ترین رسالت و وظیفه مسئولان رسیدگی به مشکلات مردم است و تا زمانی که این مشکل برطرف نشود پیگیر آن هستم.

قلی‌پور با اشاره به تغییرات صورت گرفته در برخی ادارات و دستگاه‌های اجرایی شهرستان، گفت: یکی از وظایف ما حمایت از مدیران لایق و شایسته است.

وی با بیان اینکه بابلسر آزمایشگاه جابه‌جایی مدیران نیست، تصریح کرد: حضور میلیونی گردشگران در شهرستان نیازمند مدیران توانمند و لایق بوده و باید در گزینش افراد دقت شود.

عضو شورای اداری بابلسر با تاکید بر حمایت از مدیران توانمند و لایق تاکید کرد: برخی از تغییر و تحولات در سطوح مختلف شهرستان به ویژه در بحث مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اصلا" مناسب نبوده و مدیر اسبق جهاد کشاورزی بابلسر اگر در حد مدیریت سازمان نبوده اما عملکرد وی کمتر از یک مدیریت کل نبوده است.

قلی‌پور با اشاره به حمایت از مدیران لایق و افرادی که با جدیت در حال خدمت‌رسانی به مردم و برطرف کردن مشکلات مردم هستند، تصریح کرد: در عزل و نصب مدیران دخالت نمی‌کنم اما چگونگی جابه‌جایی‌ها در سطح شهرستان و حضور مدیر انقلابی و لایق برای بنده و کل شهرستان مهم و ضروری است.

ولی‌الله نانواکناری نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی در این جلسه، اظهار داشت: تلاش و اخلاص اگر سرلوحه زندگی قرار گیرد نویدبخش موفقیت و پیروزی است.

وی با اشاره به بحث اقلیم‌بندی گاز در سطح شهرستان، افزود: با توجه به جلسات متعدد صورت گرفته این اقدام بر اساس اعلام سازمان هواشناسی صورت گرفته و در جلساتی که در روزهای آینده با وزیر راه و شهرسازی خواهیم داشت به صورت جدی این موضوع پیگیری می‌شود.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در دفاع مقدس ابزار و ادوات دشمن مشخص بوده گفت: در جنگ کنونی مدل جنگ از سخت‌افزاری به نرم‌افزاری تعییر شکل پیدا کرده است.

نانواکناری با بیان اینکه یکی از تاکتیک‌های دشمن در جنگ نرم توجه به جنگ روانی و ضربه به بنیان خانواده‌های ایرانی است، تصریح کرد: منشا طلاق و ناهنجارهای اجتماعی امروز حضور نیروهای خودی در جبهه جنگ روانی دشمن است.

وی افزود: امروز آمریکا، عربستان و صهیونیست در حال تشکیل جبهه‌ای علیه کشور ما بوده و مسئولان در خط مبارزه با دشمنان قرار دارند و اگر مسئولان قادر به رفع و رسیدگی به مشکلات مردم نباشند فاصله زیادی بین مردم و مسئولان ایجاد می‌شود و سبب حضور نیروهای خودی در جبهه دشمن می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی با تاکید بر پاسخگویی مسئولان به ارباب رجوع و رسیدگی به مشکلات آنان گفت: برطرف کردن مشکلات مردم و پاسخگویی به مراجعات آنان از مهم‌ترین وظایف مسئولان است.

گالری تصاویر

اشتراک گذاری
پیوند ها