فارسی| En امروز : 27 بهمن 1397

پیام فرماندار بابلسر بمناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی

کد خبر : 76162 24 آبان 1397
پ

اسماعیل حسن زاده فرماندار بابلسر گفت:امیدوارم بتوانیم همواره توجه به مطالعه و کتاب‌خوانی را سر لوحه زندگی خود قرار دهیم. ‎

 

پیام فرماندار بابلسر بمناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بابلسر ، اسماعیل حسن زاده فرماندار بابلسر به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی پیامی را صادر کرد.

متن پیام به شرح زیر است:

«(الَّذِى عَلَّمَ بِالْقَلَمِ); همان پروردگارى که بوسیله قلم تعلیم نمود».

     کتاب همواره درزندگی ما یک معلم است و در تمامی دوره‌ها کمک حال بشر بوده تا انسان اصول زندگی را بیاموزد و با اندیشه‌های سالم در مسیر درست زندگی گام بردارد.

ترویج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی، نمایانگر رشد ملی هر کشوری است که متاسفانه میزان مطالعه در کشور ما در سطح پایینی قرار دارد و به کتاب آن طور که باید توجه نمی‌شودبنا بر فرمایش مقام معظم رهبری، کتاب باید حداقل ده برابر این میزان در جامعه‌ی ما رواج و حضور داشته باشد‌، زیرا فقر مطالعه‌ یک‌ آسیب‌ جدی‌ بر پیکره‌ی‌ توسعه‌ نظام‌ فرهنگی‌ جامعه‌ وارد می‌کند‌.

عوامل متعددی در ایجاد علاقه به کتاب و مطالعه نقش داردکه مهمترین آن خانواده است. همانطوریکه خانواده در شکل گیری شخصیت و هویت کودک نقش مهم و موثر دارد،ایجاد علاقمندی به کتاب و کتابخوانی در کودکان نیز در خانواده شکل میگیرد.

اینجانب ضمن پاسداشت هفته‌ی کتاب و کتاب‌خوانی، از همه‌ی اصحاب قلم، ناشران و کتابداران، قدردانی می‌نمایم و امیدوارم که بتوانیم همواره توجه به مطالعه و کتاب‌خوانی را سر لوحه زندگی خود قرار دهیم.

اسماعیل حسن زاده

فرماندارشهرستان بابلسر

 

گالری تصاویر

اشتراک گذاری
پیوند ها