فارسی| En امروز : 28 اسفند 1397

سرپرست استانداری مازندران، عنوان کرد:

برگزاری دوره آموزشی برای سمن ها در 7 فرمانداری استان

کد خبر : 76017 15 آبان 1397فرهنگی
پ

احمد حسین زادگان با بیان اینکه برگزاری این دوره ها در راستای توانمند سازی سازمان های مردم نهاد است، گفت: کلاس های آموزشی برای سازمان های مردم نهاد در هفت فرمانداری استان در حال برگزاری است. ‎

سرپرست استانداری مازندران از برگزاری کلاس های آموزشی برای سازمان های مردم نهاد استان خبر داد.

احمد حسین زادگان با بیان اینکه برگزاری این دوره ها در راستای توانمند سازی سازمان های مردم نهاد است، گفت: با عنایت به اسناد بالادستی، برنامه ششم توسعه و برنامه آمایش سرزمین استان،کلاس های آموزشی برای سازمان های مردم نهاد در هفت فرمانداری استان در حال برگزاری است.

سرپرست استانداری افزود: این کلاس ها با توجه به نیازمندی های سمن ها ی استان بر اساس آسیب شناسی های صاحب نظران تدوین شده است.

حسین زادگان، یادآور شد: کلاس های آموزشی در سه مقوله ی آشنایی با ساختار سازمان های مردم نهاد، امور مالیاتی و نحوه گزارش نویسی برگزار می شود.

وی با اشاره به بحث آموزش سمن ها، خاطر نشان کرد: در برنامه های آموزشی تهیه شده باید به سمتی حرکت کرد که پاسخگوی نیازهای واقعی سمن ها و البته جامعه هدف آنها باشد.

سرپرست استانداری مازندران با اشاره به اینکه ۲۴۱ سمن در سامانه سازمان های مردم نهاد ثبت شده اند، اظهار داشت: مجموعه استانداری و فرمانداری های تابعه در ۱۲ موضوع برای سمن ها مجوز صادر می کنند که اکثریت مجوز های ثبت شده در استان با موضوع امور اجتماعی و خیریه و نیکو کاری می باشد.

حسین زادگان، گفت: ما در عصر ارتباطات زندگی می کنیم، بنابراین باید سعی کنیم از قابلیت های رسانه های مجازی برای دسترسی بیشتر به جامعه مخاطبان و آموزش های لازم جهت توانمند سازی آنها استفاده کنیم، چرا که استفاده از این قابلیت های جدید می تواند موجب کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان شود.

وی در پایان به سمن ها توصیه کرد که در راستای وظایف تعریف شده، فعالیت های خود را گسترش دهند تا مردم و دستگاه های دولتی تاثیر مثبت وجود سازمان های مردم نهاد و مشارکت مردم در امور مختلف را بیشتر احساس کنند.

اشتراک گذاری