فارسی| En امروز : 2 اسفند 1397

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور ، در جمع خبرنگاران در ساری؛

طرح تحول نظام سلامت، از برنامه های محوری دولت تدبیر و امید است

کد خبر : 74376 19 مهر 1397فرهنگی
پ

حسن قاضی زاده هاشمی، افزود: طرح تحول نظام سلامت، از برنامه های محوری دولت تدبیر و امید است و دولت مصمم به ادامه این برنامه است. ‎

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: طرح تحول نظام سلامت، از برنامه های محوری دولت تدبیر و امید است و دولت مصمم به ادامه این برنامه است.

دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران مازندرانی در ساری با بیان یان که ادامه اجرای طرح تحول نظام سلامت در سال آینده به توجه دولت و مجلس شورای اسلامی برای تامین اعتبارات مورد نیاز بستگی دارد، افزود: درآستانه بودجه نویسی انتظار ما این است که به حوزه تحول نظام سلامت توجه بیشتری شود.

وی عنوان کرد: این طرح از برنامه های محوری دولت تدبیر و امید است و قطعا دولت همانند گذشته به این حوزه توجه ویژه دارد و امیدواریم که این مهم در مجلس شورای اسلامی نیز عملیاتی شود.

وزیر بهداشت اظهار داشت: برنامه تحول نظام سلامت رضایت نسبی در مردم ایجاد کرده و دولت مصمم به ادامه این برنامه است.

قاضی زاده هاشمی همچنین با تایید این که در حوزه دارویی مشکلاتی برای تامین داروهای خارجی وجود داشت، گفت که در شرایط فعلی این مشکل رفع شده است.

وی اضافه کرد: تامین کامل دارو تنها در حیطه اختیار وزارت بهداشت قرار دارد و ما وضعیت دارویی و کمبودها را چند ماه جلوتر به متولیان تامین مالی و سایر دست اندرکاران اعلام می کنیم و آنها اقدامات عملی را انجام می دهند.

وزیر بهداشت سفر دو روزه اش به مازندران را برای از عصر دیروز چهارشنبه با ورود به فرودگاه رامسر آغاز کرد.

قاضی زاده هاشمی در این سفر 12 طرح زیرساختی حوزه بهداشت و درمان را افتتاح کرد که برای ساخت آنها 833 میلیارد ریال هزنیه شد.

بیمارستان 50 تختخوابی آیت الله خامنه ای شهرستان عباس آباد، مرکز تخصصی شیمی درمانی، انکولوژی و آی سی یوی بیمارستان امام علی (ع) آمل، خوابگاه یکهزار نفره دانشجویان دختر دانشگاه علوم پزشکی و مجتمع ورزشی دانشجویان در ساری، کلنیگ ویژه در بابلسر و پنج مرکز جامع سلامت در شرق و مرکز استان از طرح هایی بود که وزیر بهداشت در این سفر افتتاح کرد.

همچنین قاضی زاده هاشمی از نسخه الکترونیکی طرح جامع سلامت شهرستان بابلسر رونمایی و کلنگ بیمارستان 160 تختخوابی امام خمینی (ره) شهرستان نور را هم به زمین زد.

اشتراک گذاری