فارسی| En امروز : 2 اسفند 1397

برگزاری سومین جلسه شورای اداری شهرستان در مصلی المهدی عج بابلسر

عبور از بحرانها در سایه وحدت و همدلی

کد خبر : 71126 7 مرداد 1397
پ

سومین جلسه شورای اداری شهرستان در سالجاری بمناسبت سالروز برگزاری اولین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در مصلی المهدی عج بابلسر برگزار شد ‎

 

 

فرماندار بابلسر درسومین جلسه شورای اداری شهرستان در سالجاری که بمناسبت سالروز برگزاری اولین نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در مصلی المهدی عج بابلسر برگزار شد به شرایط حساس کشور اشاره  کرد و بیان کرد:در سایه وحدت و همدلی از بحرانها و مشکلات عبور خواهیم کرد.

وی افزود:مردم ما سابقه عبور از بحرانها و مشکلات را در سایه وحدت و همدلی زیر پرچم نظام مقدس اسلامی و اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری دارند.

اسد تاکید کرد:دستگاههای اجرایی بویژه دستگاههای خدماتی در جلب اعتماد افکار عمومی تلاش کنند تا اثرات تحریم کاهش یابد

وی با بیان اینکه مطالبات دستگاههای خدماتی نظیر آب و برق و گاز و... باید وصول گردد خواستار نحوه مواجه و رفتار و برخورد با مردم شد و اظهار داشت:رفتارها به گونه ای نباشد که باعث ایجاد یاس و نا امیدی و نارضایتی در مردم گردد.

رئیس کارگروه اشتغال شهرستان بابلسر با تشکراز کارگروه تسهیلات سامانه کارا به جهت اهمیت دادن به مساله اشتغال و پیگیری موضوع گفت: باید از فرصت بوجود آمده  برای ایجاد وحفظ اشتغال و کاهش نرخ بیکاری بویژه بیکاری قشر تحصیل کرده استفاده کرد.

فرماندار شهرستان بابلسر در ادامه به حوزه آرد و نان و تلاش برای رفع مشکلات صنف خبازان اشاره کرد و افزود: نظارت مستمر  در حوزه رد و نان و بازدید از نانوایی ها صورت پذیرد.

در ادمه سرهنگ موسوی نژاد فرمانده جدید سپاه شهرستان با اشاره به توطئه های دشمنان برای مقابله با نظام اسلامی از آمادگی سپاه برای کمک و همکاری با دولت در حوزه های مختلف اقتصادی ، فرهنگی و... خبر داد و افزود: دشمن از قدرت نظامی ما خبر دارد لذا در این حوزه تهدید نمی کند .

وی گفت: جنگ امروز، جنگ ارادهاست و سپاه به فرمان مقام معظم رهبری در هر عرصه ای که دولت نیاز به کمک داشته باشد در عرصه سازندگی ، امداد و نجات و... آماده همکاری و کمک به دولت هستیم.

همچنین در ادامه فلاح ریاست مرکز فنی حرفه ای شهرستان نیز طی گزارشی به اهمیت نقش و جایگاه آموزشهای فنی و حرفه ای برای جوانان جویای کار اشاره و اظهار داشت : با جوانان فارغ التحیل دانشگاهی بیکار مواجه هستیم که به دلیل نداشتن مهارت نمی توانند وارد بازار کار شوند.

وی افزود: آموزش برای گروه های سنی مختلف ، آموزش کوتاه مدت و بلند مدت برای قشر ها و صنوف ، نیاز سنجی و مشاوره شغلی و... از کارها و برنامه های فنی حرفه ای در شهرستان است .

مسلم حسین زاده مسئول ستاد نماز جمعه بابلسر در گزارشی از اقدامات این ستاد در برگزاری نماز جمعه و دعوت از مسئولین ادارات و نهادها برای حضور در نماز جمعه دعوت کرد.

احمدرضا مهاجری نژاد مدیر آموزش و پرورش شهرستان نیز با موضوع کنفرانس ریاضی کشور به میزبانی شهرستان در تاریخ 9 الی 12 مرداد در بابلسر اشاره و خواستار همکاری همه دستگاهها برای برگزاری هر چه باشکوهتر این مراسم شد.

در ادامه این جلسه حجه الاسلام و المسلمین  قلی پور امام جمعه بابلسر طی سخنانی با تشکر از سید علی اسد فرماندار شهرستان از برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان در مصلی المهدی عج بابلسر  اظهار داشت : این دومین جلسه شورای اداری است که در محل مصلی برگزار می گردد.

 وی کارکرد نماز جمعه  را در 5 حوزه ،عنوان و اظهارداشت: تبیین  و پیگیری منویات مقام معظم رهبری ،حفظ وحدت و انسجام در سطح منطقه،پشتوانه نظام جمهوری اسلامی و حمایت از دولت ها ،نگه داشتن مردم در صحنه از کارکردهای نماز جمعه است.

حجت الاسلام قلی پور توقعات ستاد نماز جمعه از مسئولین را حضور در صف اول نماز جمعه ، حمایت های مادی و معنوی از ستاد نماز جمعه،کمک به ایاب و ذهاب مردم برای حضور در نماز جمعه از طریق در اختیار قراردادن خودرو عنوان کرد و گفت: همه مسئولین عضو افتخاری ستاد نماز جمعه هستند و باید از آن حمایت کنند.

 

در پایان این جلسه ولی اله نانواکناری نماینده محترم شهرستانهای بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی در سخنان کوتاهی در اهمیت و جایگاه نماز جمعه به اثرات مثبت نماز جمعه در انقلاب ، جنگ و سازندگی اشاره  و اظهار داشت : دشمنی دشمنان با محراب و نماز جمعه با به شهادت رساندن شهدای محراب نشان داده شد.

وی بیان داشت:نماز جمعه خط مقدم دفاع از حریم ولایت و نظام مقدس جمهوری اسلامی است و ضرورت دارد که شما مدیران در صف اول  و خط مقدم این عرصه باشید.

یادآور می شود در پایان جلسه ملاقات عمومی  و چهره به چهره مردم و  مسئولین برگزار شد.

گالری تصاویر

اشتراک گذاری
پیوند ها