فارسی| En امروز : 2 اسفند 1397

سید علی اسد

مهندسان به رعایت اصول فنی و مهندسی متعهد باشند

کد خبر : 70790 27 تیر 1397
پ

فرماندار بابلسر در همایش بینالمللی توسعه و مهندسی ساخت گفت: مهندسان به رعایت اصول فنی مهندسی متعهد باشند ‎

 

بابلسر - فرماندار بابلسر پل ورسک را نماد یک کار مهندسی در جهان و کشور دانست و اظهار کرد: این پل با یک نگاه فنی، نظارت فنی و پایبندی به اصول و قواعد فنی ساخته شد.

سیدعلی اسد پیش ازظهر چهارشنبه در همایش بین المللی توسعه و مهندسی ساخت، پل ورسک را نماد یک کار مهندسی در جهان و کشور دانست و اظهار کرد: این پل با یک نگاه فنی، نظارت فنی و پایبندی به اصول و قواعد فنی ساخته شد باید ببینیم مهندسان ما تا چه اندازه به اصول مهندسی پایبند هستند.

فرماندار بابلسر با اشاره به اینکه بالغ بر ۳۵هزار مهندس عضو نظام مهندسی داریم ،گفت: بر اساس آمار تعداد فارغ التحصیلان مهندس کشور ما مساوی یا بیشتر از فارغ التحصیلان کشورهای پیشرفته است و این آمار هم فرصت و هم تهدید محسوب می شود باید تمام تلاش ما تبدیل تهدیدها به فرصت باشد.

اسد با اشاره به اینکه بسیاری از بیکاران کشور ما را فارغ التحصیلان تشکیل می دهند،عنوان کرد: زمینه ای برای ایجاد فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان فراهم شود.

فرماندار بابلسر با بیان اینکه باید ساماندهی در ارائه خدمات داشته باشیم، گفت: با یک برنامه ریزی درست می شود زمینه فعالیت بسیاری از مهندسان را در کشورهای دیگر فراهم کرد.

اسد تعهد در بحث رعایت اصول فنی مهندسی را  یکی از  موارد تاثیرگذار در اقتصاد مقاومتی برشمرد و افزود: مهندسان کشور ما باید قبل از هر چیزی متعهد به رعایت اصول و قوانین فنی و مهندسی باشند و برای کار خود ارزش قائل شوند.

وی با تاکید به اینکه مهندسان در کنار توانمندی ،اخلاق حرفه ای را در مهندسی رعایت کنند،خاطرنشان کرد: یکی از نکات قابل توجه این صنعت ،بحث محرک بودن  و ایجاد اشتغالی است که به همراه دارد اگر به صنعت ساختمان  توجه نشود موجب بیکاری و اگر فعال و پویا باشد اشتغال را به همراه دارد.

اسد حذف تکنیسین فنی که در واقع حلقه ارتباط با تیم مهندسان حرفه ای و کارگران حرفه ای است  را از جمله مشکلات دانست و اظهار کرد: حذف شدن تکنیسین به حوزه فنی آسیب جدی وارد کرد.

اسد با اشاره به اینکه نظام مهندسی با کمک اداره  کار و سازمان فنی حرفه ای فعالیت زیادی در حوزه فنی داشت، اما کافی نبود، گفت: همراه با پیشرفت علم و تکنولوژی علاوه بر تربیت مهندسان متخصص باید به بروز کردن کارگران حرفه ای بپردازیم تا همگام و هم راستا با کشورهای توسعه یافته گام برداریم.

گالری تصاویر

اشتراک گذاری
پیوند ها