فارسی| En امروز : 28 اسفند 1397

فرمانداربابلسر

کاهش 50 درصدی غریق در بابلسر

کد خبر : 1491 3 خرداد 1397
پ

فرماندار بابلسر گفت:کاهش 50 درصدی غریق در بابلسر ‎

کاهش 50 درصدی غریق در بابلسر

سیدعلی اسد فرماندار بابلسر در نشست ستاد اجرایی ساماندهی طرح‌های سالم‌سازی دریای مازندران با حضور حسین زادگان معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری در سالن اجتماعات مجتمع میزبان بابلسر اظهار داشت: از بهمن ماه سال گذشته پیگیری‌های شهرستانی برای اجرای هر چه بهتر طرح های سالمسازی دریا در شهرستان انجام گرفته است.

وی افزود: دغدغه‌هایی وجود دارد که به سرانجام نرسیده و قطعا" در سایر شهرهای ساحلی استان وجود دارد از جمله آن می‌توان به بحث کوتاه مدت بودن قرارداد طرح های واگذار شده در سطح سواحل است.

فرماندار بابلسر ادامه داد: برای سرمایه‌گذاران مقرون به صرفه نیست که در مدت کوتاه یک سرمایه‌گذاری کلان انجام دهند و این افراد علاقه مند هستند، تا طرح‌ها به صورت 5 یا 10 ساله به آنان واگذار تا سرمایه‌گذاری متناسب در این زمینه صورت گیرد.

اسد تاکید کرد: باید یک مرجع مشخص معرفی تا شرکت‌ها و افرادی که قصدسرمایه‌گذاری در این زمینه را دارند بدانند چه مسیری را می بایست طی کنند.

وی با اشاره به همزمانی شروع فعالیت طرح‌ها با ایام ماه مبارک رمضان، افزود: شهرهای ساحلی با مسافران و گردشگران در این ایام مواجه هستند و این سوال که آیا در ماه مبارک رمضان طرح اجرا شود یا خیر نیز به عنوان یکی از چالش‌های مهم در این حوزه است.

فرماندار بابلسر تصریح کرد: شانیت این ایام مبارک که با لیالی قدر همزمان بوده باید حفظ شود تا فرصت گذران اوقات فراغت به یک تهدید در این ایام تبدیل نشود.

اسد با اشاره به خدمات‌دهی مناسب و هرچه بهتر نیروهای اورژانسی و آمبولانس در سطح سواحل، تاکید کرد: آمبولانس که قادر به حضور و خدمات‌دهی در سطح سواحل باشند وجود ندارد و نیازمند تقویت جدی در این حوزه است.

وی با اشاره به کاهش 55 درصدی غریق بابلسر در سال گذشته، گفت: بخشی ازغریق‌های ما در ساعات پایانی و شامگاه بوده که باید تدابیر لازم برای رفع این معصل اندیشیده شود.

فرماندار بابلسر با تاکید بر پرداخت به موقع حقوق ناجیان غریق افزود: عدم پرداخت به موقع حقوق ناجیان غریق سبب بروز اخلال در نحوه عملکرد ناجیان می‌شود.

اسد با بیان اینکه در ایام تعطیلات نوروز به اندازه تعطیلات تابستان در برخی از شهرهای ساحلی مازندران مسافر و گردشگر در سطح شهرستان بابلسر حضور داشتند، تاکید کرد: از ظرفیت های استانی برای کمک به شهرستان‌های در اولویت نظیر بابلسر بهره گرفته شود.

گالری تصاویر

اشتراک گذاری
پیوند ها