فارسی|En امروز : 25 آذر 1397

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار

آغاز فعالیت طرح‌های سواحل از یکم خرداد

کد خبر : 1490 3 خرداد 1397
پ

حسین زادگان گفت:آغاز فعالیت طرح‌های سواحل از یکم خرداد ‎

آغاز فعالیت طرح‌های سواحل از یکم خرداد

احمد حسین زادگان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران نیز در  نشست ستاد اجرایی ساماندهی طرح‌های سالم‌سازی دریای مازندران با حضور حسین زادگان معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران در سالن اجتماعات مجتمع میزبان بابلسر گفت: این جلسه با هدف انجام آخرین هماهنگی‌ها پیش از شروع فعالیت طرح‌ها برگزار شده و فعالیت طرح‌های سالم‌سازی دریا نیز صبح روز دوشنبه اول خردادماه در مازندران آغاز می‌شود.

وی افزود: بیشترین تاکیدات و پیگیری‌های ستاد اجرایی ساماندهی طرح‌های سالمسازی دریای مازندران در دو حوزه قضایی و شهرک‌های خصوصی بوده و در این حوزه هماهنگی‌های لازم انجام شده و مسئولیت هر نوع عدم همکاری و بروز سوانح احتمالی به عهده مدیران شهرک‌ها است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران تصریح کرد: 12 کمیته در 14 شهرستان تشکیل و آخرین تذکرات به کمیته‌ها و اعضای ستاد داده شده و همه دستگاه‌های مرتبط با بحث سواحل و دریا با ظرفیت بیشتری فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده اند.

حسین زادگان با بیان اینکه امسال 95 طرح سالم‌سازی دریا ویژه آقایان و خانم‌ها در مازندران استقرار می‌یابد، گفت: حدود 50 شناگاه نیز با حضور ناجیان غریق و امدادگران هلال احمر در مازندران اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه 900 ناجی غریق در سطح سواحل مازندران فعالیت خود را به تدریج در استان شروع می‌کنند، خاطرنشان کرد: حقوق تمامی ناجیان غریق مربوط به سال گذشته به طور کامل پرداخت شده تا دغدغه ای برای فعالیت این افراد در سال جاری وجود نداشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به همزمانی آغاز به کار طرح‌های سالم‌سازی دریا با ماه مبارک رمضان گفت: ایام لیالی قدر با تعطیلات چند روزه در کشور مصادف بوده که این موضوع سبب حضور پرشور مسافران و گردشگران به استان می‌شود و اجرای طرح‌های سالمسازی دریا سبب پیشگیری از بروز غریق و ایجاد امنیت جسمی و روحی مسافران می‌شود.

حسین زادگان تاکید کرد: همه باید تلاش کنند تا در زمان اجرای طرح‌ها در ماه رمضان ماه نزول قرآن شانیت این ماه مبارک حفظ و شئونات اسلامی و اخلاقی نیز رعایت شود.

وی با اشاره به توزیع امکانات و اعتبارات در سطح سواحل مازندران، خاطرنشان کرد: در بحث توزیع اعتبارات و تجهیز امکانات، اولویت با مناطق حادثه‌خیز و سواحل شهرستان‌هایی است که بیشترین غریق را داشتند.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به اهمیت حفظ و ترویج فرهنگ اصیل مازندرانی در زمان حضور مسافران و گردشگران در سطح استان گفت: تابستان امسال برای نخستین بار در مازندران جشنواره‌های بومی محلی و تابستانی در سه منطقه شرق، مرکز و غرب استان برگزار می‌شود.

گالری تصاویر

اشتراک گذاری
پیوند ها