امروز چهارشنبه, 04 بهمن 1396


استاندار مازندران در نشست هم انديشي با نمايندگان كارگران، بازنشستگان، كارآفرينان
کد مطلب : ۱۶۲۴۱  / گروه : اخبار /  / ۱۷ دی ۱۳۹۶  /  بازدید : ۱۷۵
با تسهيلات بانكي نمي توان اقتصاد مقاومتي را تحقق بخشيد/ مازندراني ام و قلبم براي مازندران مي تپد مقام عالي دولت در استان، در اين نشست خاطر نشان ساخت: مازندراني ام و قلبم براي مازندران مي تپد. بايد مازندران را متحول كنيم. مازندران متحول نمي شود مگر تك تك ما متحول، همفكر و همصدا بشويم.

 استاندار مازندران گفت: من استاندار مازندران و مازندراني ام و قلبم براي مازندران مي تپد. بايد مازندران را متحول كنيم. مازندران متحول نمي شود مگر تك تك ما متحول، همفكر و همصدا بشويم.
به گزارش روابط عمومي استانداري، محمد اسلامي، استاندار مازندران در نشست هم انديشي با نمايندگان كارگران، بازنشستگان، كارآفرينان و مديران دستگاه هاي اجرايي استان با اشاره به اين كه كشور در دوره گذار بسر مي برد و مسايل اين دوره زماني حل مي شود كه همه دگرگون شويم و دگرگون فكر كنيم، بيان داشت: امروز دولت در اجراي اصل 44 بمنظور واگذاري تصدي گري امور به بخش خصوصي، تمام دارايي ها، كارخانه ها و ... را واگذار نموده است.
استاندار، افزود: دولت با همراهي مجلس، مصوباتي را در راستاي كاهش مداخله دولت در فعاليت هاي اقتصادي و فضاي كسب و كار و تقويت نظارت خود وضع نموده است.
وي با بيان اين كه دولت تدبير و اميد در راستاي تحول اداري و تسهيل كار مردم، دفاتر پيشخوان دولت و دولت الكترونيك را با قوت دنبال مي نمايد، افزود: مردم در مراجعه به ادارات بايد به يك ميز كار مراجعه نمايند.
اسلامي شناسايي و به ميدان آوردن افراد واجد صلاحيت توليد و سرمايه گذاري را به فضاي اقتصادي از ديگر برنامه هاي دولت ياد كرد و خاطر نشان ساخت: در تلاشيم واحدهاي بزرگ غير فعال استان را با تمهيد تدابير لازم به مدار توليد بازگردانيم.
استاندار با بيان اين كه با فعالان بزرگ و موثر اقتصادي استان براي شناسايي و رفع موانع پيش روي آنان مذاكره كرده ايم و اين نشست ها تداوم خواهد داشت، تصريح كرد: هم چنين در خصوص راهكارهاي حفظ اشتغال موجود، توسعه و ايجاد اشتغال جديد نيز با آنان گفتگو كرده ايم.
نماينده عالي دولت در استان، با اشاره به اين كه تسهيلات بانكي بايد به واحدهايي اعطا شود كه واجد شرايط باشند و محصولات توليدي آنان در بازار به فروش برسد تا با سرمايه در گردش لازم در مدار توليد قرار گيرد، گفت: بانك ها بايد بر نحوه هزينه كرد تسهيلات نظارت كنند، اين نظارت به معناي مداخله در كار فعالان اقتصادي نيست بلكه با كنترل، اعتماد افزايش مي يابد.
وي، بر پرداخت تسهيلات ارزان قيمت براي ايجاد اشتغال در استان تاكيد كرد و ياد آور شد: ميزان و مبناي اشتغال ايجاد شده فقط آمار تامین اجتماعی بوده که بر اين اساس از سال گذشته تا کنون سه هزار نفر بیمه شده اجباری به آمار اشتغال اضافه گرديد.
اسلامي، سهم صنعت در اقتصاد مازندران را 12.5 درصد عنوان كرد و خاطر نشان ساخت: دستگاه هاي اجرايي براي فعالان اقتصادي مزاحمت ايجاد نكنند و در كارشان تسهيل گري نمايند. بايد همه تلاش كنند تا توليد در مازندران پابرجا بماند.
وي با بيان اين كه مازندران سهم بزرگي در اقتصاد كشاورزي و تامين سلامت و امنيت غذايي كشور دارد، اظهار داشت: بايد ارقامي در كشاورزي مازندران رواج يابد كه بهره وري را افزايش دهد.
اسلامي عمق نفوذ آي تي در مازندران را 109 درصد در استان عنوان كرد و تصريح نمود: دانش آموختگان جوياي كار بايد از اين فرصت به نحو مطلوب براي ايجاد كسب و كارهاي آي تي استفاده نمايند.

استاندار با اشاره به اين كه با تسهيلات بانكي نمي توان اقتصاد مقاومتي را تحقق بخشيد چرا كه هزينه توليد را افزايش مي دهد، ابراز نمود: شركت هاي استان بايد با ورود به بازار سرمايه ( بورس و فرابورس ) از ظرفيت مردم در فعاليت هاي اقتصادي بهره گيري نمايند.
وي با بيان اين كه براي توسعه بايد نقشه راه و الگو داشت، افزود: واگرايي در مازندران زياد است.استان با تشتت و تفرقه توسعه نمي يابد. بياييم يد واحده بشويم و يكپارچه عمل كنيم.
اسلامي با اشاره به اين كه من استاندار مازندران و مازندراني ام و قلبم براي مازندران مي تپد و بايد مازندران را متحول كنيم، گفت: مازندران متحول نمي شود مگر تك تك ما متحول و همفكر و همصدا بشويم.

استاندار، افزود: بايد با بخشي نگري در مازندران خداحافظي كنيم. در مازندران به كار و تلاش روزافزون نياز داريم.
در اين نشست برخي از نمايندگان تشكل هاي كارگري و كارفرمايي و مديران دستگاه هاي اجرايي به بيان نقطه نظرات خود پرداختند.


با تسهيلات بانكي نمي توان اقتصاد مقاومتي را تحقق بخشيد/ مازندراني ام و قلبم براي مازندران مي تپد
با تسهيلات بانكي نمي توان اقتصاد مقاومتي را تحقق بخشيد/ مازندراني ام و قلبم براي مازندران مي تپد
با تسهيلات بانكي نمي توان اقتصاد مقاومتي را تحقق بخشيد/ مازندراني ام و قلبم براي مازندران مي تپد
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز4665
مجموع44327997

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری