امروز چهارشنبه, 04 بهمن 1396


استاندار مازندران در جلسه شوراي فرهنگ عمومي
کد مطلب : ۱۶۲۴۰  / گروه : اخبار /  / ۱۶ دی ۱۳۹۶  /  بازدید : ۲۰۹
فساد اخلاقي و مادي به سرمايه اجتماعي آسيب جدي وارد مي كند/ مداخله در شبكه مديريت مازندران بيداد مي كند استاندار مازندران در جلسه شوراي فرهنگ عمومي استان با اشاره به اينكه فساد اخلاقي و مادي به سرمايه اجتماعي آسيب جدي وارد مي كند اظهار داشت: مداخله در شبكه مديريت مازندران بيداد مي كند

به گزارش روابط عمومي استانداري، محمد اسلامي، استاندار مازندران در جلسه شوراي فرهنگ عمومي استان با اشاره به اين كه اين شورا، جايگاه ارزشمند، والا و بزرگي دارد، گفت: اين شورا بايد در مورد كارهاي اساسي و ماندگار تصميم سازي كند.
استاندار مردم را مهم ترين سرمايه كشور و انقلاب دانست و با اشاره به اين كه قدرت بازدارنده ما در برابر دشمنان نظام، مردم هستند، ياد آور شد: اگر اين سرمايه را از دست بدهيم همه چيز را از دست مي دهيم، امروز سرمايه اجتماعي يك ظرفيت اساسي براي كشور است و ما به آن باور و ايمان داريم بايد آسيب شناسي كنيم كه با اين قدرت چه كرده ايم.
اسلامي با بيان اين كه شوراي عالي اجتماعي در حضور مقام معظم رهبري برگزار مي شود، مصوبات مهمي داشته و معظم له مطالبه گري مي نمايند، افزود: همه ما بايد ببينيم با كدام فكر، رفتار و كيفيت عملكرد موجبات امروز را فراهم آورده ايم.
وي با اشاره به اين كه اتفاقات اخير در سطح هوشمندي راهبردي نظام جمهوري اسلامي پيش بيني مي شد، تصريح نمود:  ما در مازندران مسائل گوناگوني داريم فساد اخلاقي و مادي به سرمايه اجتماعي آسيب جدي وارد مي كند.
استاندار با بيان اين كه ماجراي فيش هاي نجومي هيچ كدام مربوط به بدنه دولت نبوده است و متاسفانه با سهل انگاري به اعتماد مردم و اعتبار حاكميت لطمه وارد كرده است، اظهار داشت: اين ماجرا در صندوق ها و موسسات مالي و نظاير اين اتفاق افتاده كه نتيجه مسكوت ماندن قانون و يا عدم درك آن بوده است.
وي نفوذ در مديريت را مهم ترين فساد جاري در مازندران دانست و گفت: اين فساد منجر به ايجاد شبكه شده است و تا حدي است كه حتي در تعيين مدير يك مدرسه يا مدير يك درمانگاه نفوذ صورت گرفته است.
مقام عالي دولت در استان، با اشاره به اين كه از مغز تا سرپنجه بايد از يك سيستم فكري و مديريتي فرمان بگيرد و نمي توان با اتاق فرمان هاي متعدد جامعه را مديريت نمود، تصريح كرد: اين آفت بزرگ است. مردم اين وضعيت را مي بينند و مي فهمند. مردم مساله اصلي شان گرسنگي و نداري نيست، مردم از اين تبعيض ها به ستوه آمده اند. بايد بساط اين چيزها از استان جمع شود.

استاندار، مداخله در شبكه مديريت مازندران بيداد مي كند، اين را بايد كنترل و اصلاح كرد و در اين راستا از همه علما، نخبگان و فرهيختگان استان كمك مي خواهم، گفت: مشكل مازندران اين است كه فصل انتخابات در آن تمام نمي شود.
اسلامي با اشاره به اين كه امكاناتي كه براي محروميت زدايي بوجود آمده يكي از بخش هاي ابتدايي اقتصاد مقاومتي است و در اقتصاد مقاومتي، به مقوله توانمندسازي مردم و رونق بخشي به توليد و اشتغال تاكيد شده است، افزود: موانعي وجود دارد كه رونق توليد و اشتغال در استان محق نشده است، براي تحقق اين مهم بايد هماهنگي و همفكري ايجاد نمود و موانع در بخش هاي مختلف را از پيش رو برداشت تا كار و اشتغال راه بيفتد و دغدغه مردم رفع شود.
استاندار با اشاره به اين كه در تلاشيم تا بخشي نگري و عدم هماهنگي را در فضاي استان از ميان برداريم، گفت: شوراي گفتگوي بخش خصوصي و دولت كه وظيفه اش بستر سازي و تسهيل گري براي تحقق اقتصاد مقاومتي است را جدي گرفته ايم.
اسلامي با بيان اين كه بايد موانع توليد را شناسايي و برطرف كنيم و از فعالان واقعي حمايت كنيم تا توليد و اشتغال پابرجا بماند، افزود: افراد واجد شرايط را به ميدان بياوريم سرمايه گذاري كنند تا موتور حركت براي شكوفايي اقتصادي استان روشن شود.

وي گفت: در روستاها هم برنامه داريم تا در سايه تسهيلاتي كه دولت اختصاص داده در ميدان عمل نسبت به شكوفايي اقتصادي روستاها، تقويت اشتغال و تثبيت جمعيت روستاها اهتمام لازم را داشته باشيم.
استاندار، تصريح كرد: بايد به جواناني كه ذهنيت نويي نسبت به مسائل جامعه دارند در مديريت ها اعتماد كنيم و از مشاوره مديران مسن تر استفاده نماييم.
اسلامي با بيان اين كه بايد به شهرستان ها تفويض اختيار كنيم تا در برابر مردم پاسخگو باشند، ابراز كرد: بايد سيستم الكترونيكي را فعال كنيم، به استانداري دستور داده ام سيستم پيامكي را براي دسترسي مردم فعال كنند.
استاندار، عنوان كرد: مديران دستگاه ها را مكلف كرده ايم تا با حضور در سامانه سامد شخصا به مردم بصورت تلفني پاسخ دهند و بنده نيز با حضور در اين سامانه شخصا با مردم گفتگو كرده ام.
مقام عالي دولت در استان، با اشاره به اين كه بايد براي تمهيد زيرساخت ها در روستاها اهتمام شود، گفت: منابع دولت محدود است. بايد از خودياري مردم و منابع مختلف در اين خصوص بهره گيري كنيم

استاندار با اشاره به اين كه منطق بودجه 97 منطق درستي است، گفت: اين بودجه در راستاي كاهش وابستگي به درآمد نفت و افزايش اشتغالزايي تنظيم شده است و اميدواريم مجلس محترم با همين نگاه به آن بنگرد و تصويب نمايد.


فساد اخلاقي و مادي به سرمايه اجتماعي آسيب جدي وارد مي كند/ مداخله در شبكه مديريت مازندران بيداد مي كند
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز4627
مجموع44327959

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری