امروز شنبه, 05 اسفند 1396


استاندار مازندران در جمع مديران اوقاف استان؛
کد مطلب : ۱۶۰۱۹  / گروه : اخبار /  / ۲۲ آبان ۱۳۹۶  /  بازدید : ۱۹۸
با ترويج فرهنگ وقف بسياري از مشكلات جامعه حل مي شود محمد اسلامي، مقام عالي دولت در مازندران در ديدار اعضاي ستاد دهه وقف و مديران اوقاف استان با اشاره به اين كه وقف نبايد به انزوا برود چرا كه وقف پاسدار معارف ديني و ضامن پيشرفت و توسعه جامعه است، ياد آور شد: بايد فرهنگ وقف را در جامعه گسترش داد و جامعه را با ارزش هاي والاي وقف و…

 به گزارش روابط عمومي استانداري، محمد اسلامي، استاندار مازندران در ديدار اعضاي ستاد دهه وقف و مديران اوقاف استان با اشاره به اين كه وقف نبايد به انزوا برود چرا كه وقف پاسدار معارف ديني و ضامن پيشرفت و توسعه جامعه است، ياد آور شد: بايد فرهنگ وقف را در جامعه بويژه در مدارس و حوزه هاي فرهنگي گسترش داد و جامعه را با ارزش هاي والاي وقف و لوازمات و ضروريات آن آشنا نمود.

استاندار با اشاره به اين كه در حوزه وقف بايد به ترويج مسايل بنيادين ديني چون قرآن كريم و آموزه هاي آل الله و ائمه اطهار ( عليهم السلام ) توجه بيشتري شود، گفت: فرهنگ وقف بايد از سوي مبلغين تبليغ شود و فضاي مجازي يك ظرفيت اثربخش براي آگاهي رساني و فراگير نمودن فرهنگ وقف است.

وي با بيان اين كه اگر از وقف درست استفاده كنيم بسياري از مشكلات جامعه حل مي شود، تصريح كرد: تشريح و ترويج سنت نبوي و علوي وقف اثرات و فوايد بسياري دارد و همه بايد با ضرورت شرعي وقف آشنا شوند.

مقام عالي دولت در استان با اشاره به اين كه وقف براي توانمند سازي اهداف واقف است، تصريح نمود: اهداف واقف نبايد متوقف شود و از ارزش بيفتد و اين مهم با مراقبت و نظارت صحيح و دقيق محقق مي شود.

اسلامي، با بيان اين كه اعتماد سازي مردم نسبت به اقدامات و عملكرد اوقاف مي تواند زمينه مشاركت و مساعدت مردم را فراهم كند، اظهار داشت: وقف بايد در سراسر استان تبليغ شود.

استاندار با تاكيد بر اين كه مساجد استان بايد در سه وقت شرعي، نماز را برپا دارند، گفت: بايد با مراقبت و گماردن متوليان صاحب انگيزه، فضاي مساجد پر نشاط تر شود و نسبت به اقامه نماز و ارتباط مستمر با مردم اهتمام داشته باشند.

گفتني است در آغاز اين ديدار حجت الاسلام والمسلمين حيدري، مدير كل اوقاف و امور خيريه استان، گزارشي از اقدامات و برنامه هاي حوزه متبوع ارايه نمود.    


با ترويج فرهنگ وقف بسياري از مشكلات جامعه حل مي شود
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز4295
مجموع44924209

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری