امروز شنبه, 05 اسفند 1396


استاندار مازندران در جلسه شوراي اداري استان، تاكيد كرد:
کد مطلب : ۱۶۰۱۸  / گروه : اخبار /  / ۲۲ آبان ۱۳۹۶  /  بازدید : ۳۱۱
سياسي كاري و بخشي نگري ممنوع / ضرورت اصلاح سياست هاي نادرست گذشته / عدم توجه به سلايق سياسي در عزل و نصب مديران رييس شوراي اداري استان،با اشاره به اين كه سياسي كاري در مازندران بايد متوقف شود و كانون هاي موازي كاري برچيده گردد، تصريح نمود: بايد همدلي، نگاه متوازن به توسعه، حركت و تلاش جهادي، انسجام و انضباط فكري سرلوحه كار همه باشد.

 به گزارش روابط عمومي استانداري، محمد اسلامي، استاندار مازندران در جلسه شوراي اداري استان با تسليت ايام پاياني ماه صفر و جان باختن هموطنان ايران اسلامي در غرب كشور، راهپيمايي اربعين حسيني (ع) را صحنه اي با عظمت از دلدادگي شيعيان به خاندان پيغمبر (ص) دانست و گفت: مردم مازندران با حضور 50 هزار نفري خود در راهپيمايي اربعين، سهم قابل توجهي در خلق اين حماسه بزرگ داشتند.

اسلامي با اشاره به اين كه مازندران از جمله استان هايي است كه حوادث طبيعي در آن صورت متناوب رخ مي دهد، افزود: بايد موضوع پيش بيني، پيشگيري و آمادگي لازم براي مقابله با بحران هاي طبيعي در دستور كار دستگاه هاي مسئول قرار گيرد.

استاندار با بيان اين كه موضوع بيكاري بويژه اشتغال دانش آموختگان، ركود صنايع و مسايل بخش كشاورزي و شيلات از دغدغه هاي اصلي استان است، گفت: نبايد در مسايل مختلف استان، راهبردها و راه حل هايي انتخاب شوند كه متكي به مقدورات و اعتبارات صرف دولتي باشند بلكه با توان افزايي بايد مشكلات بخش هاي مختلف را حل كرد.

 رييس شوراي اداري استان، با تاكيد بر اين كه پيگيري هاي محلي و شهرگرايي و بخشي نگري در مازندران بسرعت بايد پايان يابد، چرا كه در مديريت استان جايي ندارد، تصريح نمود: واگرايي در استان بايد خاتمه يابد و هم گرايي، نگاه متوازن و توجه یکسان از  نقطه صفر شرقی و غربی  به استان با بهره گيري از ظرفيت ها و مشاركت مردم جانشين آن شود.

اسلامي با بيان اين كه بايد مازندران را از ركود خارج نمود و مسير توليد را هموار كرد، خاطر نشان ساخت: هدف دشمنان اعمال همه ناتوان كننده هاست و بايد با تدبير و برنامه براي توانمند سازي اقتصاد و توليد تلاش كرد.

وي با اشاره به اين كه امريكايي ها دشمن قسم خورده ملت ما هستند و براي پيشبرد اهداف خود برنامه هاي مدون دارند، اظهار داشت: اهداف امريكا حفظ منافع خود است و در اين راه مرز نمي شناسد.

استاندار پديده داعش را استراتژي جنگ نيابتي امريكايي ها دانست و از آن بعنوان خطرناكترين جنگ در تاريخ اسلام ياد كرد چرا كه از اسلام بعنوان ابزار اهداف خود استفاده مي كند، ابراز نمود: سناريوي اصلي دشمن با اعمال تحريم ها مايوس كردن ملت از كارآمدي نظام و كاستن محبوبيت نظام جمهوري اسلامي در نزد ملت بود.

اسلامي گفت: جمهوري اسلامي با هوشياري و پشتوانه مردم انقلابي تلاش نمود با ايجاد يك قدرت منطقه اي و اتخاذ سياست هاي اقتصاد مقاومتي در داخل نيرنگ هاي دشمنان را نقش بر آب كند.

وي با بيان اين كه اتكاي به اعتبارات دولتي براي مازندران توان فرساست، ياد آور شد: مازندران داراي ذخاير، منابع، ظرفيت هاي بسيار و نيروي انساني مقتدر است كه مي تواند به كمك دولت و كشور بيايد.

مقام عالي دولت در استان، با بيان اين كه با تخريب محيط زيست مازندران بسياري از فرصت ها در استان از بين رفت، گفت: به دريا، اقتصاد دريا و ذخاير و فرصت هاي دريا در مازندران به اندازه كافي توجه نشده است.

استاندار با اشاره به اين كه سياسي كاري در مازندران بايد متوقف شود و كانون هاي موازي كاري برچيده گردد، تصريح نمود: سياسي كاري موجب انتشار تنش مي شود و براي فرصت هاي سرمايه گذاري دافعه ايجاد مي كند و دوام و ثبات مديريتي را تضعيف مي نمايد.

وي بر كنار نهادن قرائت هاي مختلف در مديريت استان و ايجاد هم گرايي و منافع مشترك تاكيد كرد و افزود: فرصت هاي موجود در استان بايد به كارآفرينان داده شود و نبايد در مسير كارآفريني سخت گيري هاي بيجا اعمال گردد.

نماينده عالي دولت در استان با بيان اين كه اهداف، برنامه ها و سياست هاي دولت و تاكيدات رييس جمهور بايد ميثاق نامه كاري مديران باشد، اظهار داشت: بايد همدلي، نگاه متوازن به توسعه، حركت و تلاش جهادي، انسجام و انضباط فكري سرلوحه كار همه باشد.

اسلامي با بيان اين كه دولت تمركز زدايي را در دستور كار خود قرار داده است، خاطر نشان ساخت: بايد با تمركز گرايي، بوروكراسي و مكاتبات اداري بي ربط و جلسات بدون خروجي در استان خداحافظي نمود.

وي با تاكيد بر اين كه بايد جمعيت روستايي را تثبيت كرد و مردم روستاها را توانمند نمود، گفت: نبايد بگذاريم گسست نسل ها اتفاق بيفتد و روستاييان بدنبال اشتغال در شهرها باشند و فرمانداران و بخشداران در اين راستا تكليف و رسالت مهمي دارند.

استاندار با اشاره به اين كه رفع موانع توليد بايد در صحنه و ميدان توليد انجام شود، تصريح كرد: بايد براي حلقه هاي مفقوده توليد و توسعه در استان ظرفيت سازي كنيم.

وي با بيان اين كه براي گردشگري مازندران و تقويت عوايد اقتصادي حاصل از آن در استان كار نشده است، ياد آور شد: بايد حمل و نقل تركيبي را فعال نمود و با ايجاد و گسترش واحدهاي تورگرداني نسبت به جذب گردشگران بصورت متمركز و اقتصادي اقدام كرد.

مقام عالي دولت در استان با بيان اين كه زباله در دنياي امروز يك ثروت به شمار مي آيد، افزود: بايد با راهبردهاي ارزان قيمت تر و تكميل پروژه هاي در دست اقدام زباله را در مازندران ساماندهي كرد.

استاندار، گفت: بايد سياست هاي نادرست گذشته در بخش هاي مختلف اصلاح شود و مديران كارآمدي بكار گرفته شوند.

وي با اشاره به اين كه بنده در راستاي توسعه و شكوفايي استان با مديران كارآمد كار خواهم كرد، تصريح نمود: دولت، دولت اعتدال است و بايد شعار فراجناحي را در عمل تحقق ببخشيم و بنده به سلايق سياسي در بهره گيري از ظرفيت مديران بي اعتنا هستم.

استاندار با بيان اين كه بايد ضمن اجراي قانون تنفس جنگل، جنگل را مديريت نماييم، خاطر نشان ساخت: عرصه جنگل يك فرصت است و بايد با توسعه زراعت چوب خودمان را از واردات آن بي نياز كنيم.

 نماينده عالي دولت در مازندران، بر تعامل و بهره گيري از ظرفيت علما، نخبگان سياسي و دانشگاهي، نمايندگان و ظرفيت هاي ديگر قوا از سوي مديران تاكيد كرد و عنوان داشت: بايد با تشكيل اتاق فكر تشكيلاتي، راهبردها و روش هاي موثر كاري كارآمد را براي اعتلاي استان شناسايي و تدوين نمود.

استاندار هم چنين بر تعامل مديران با نيروهاي نظامي، انتظامي و امنيتي تاكيد كرد و گفت: امروز نقطه پناه و امنيت سرمايه گذاران اين نيروهاي خدوم هستند.

وي بر تشكيل يك نهاد ناوبري توسعه به عنوان موتور محركه اين بخش در استان تاكيد كرد و گفت: از ظرفيت جوانان و بانوان بايد به نحو شايسته بهره گيري شود و فرصت به ميدان آمدن نسل نو فراهم شود.

رييس شوراي اداري مازندران با بيان اين كه دولت، دولت تدبير و اميد است و نبايد مردم از حل مشكلات و شكوفايي كشور ناميد شوند، اظهار داشت: تدبير دولت را با قاطعيت اجرا مي كنم و كوتاه نمي آيم تا اميد در دل مردم مازندران احيا شود چرا كه مردم به نظام جمهوري اسلامي دلبسته اند در تمام ميدان ها بدون گرايش هاي سياسي به صحنه مي آيند و پاي نظام ايستاده اند.

 در آغاز اين جلسه كه معاونين استاندار نيز حضور داشتند، خيريانپور، معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري و دبير شوراي اداري استان، به ارايه گزارش و معرفي مديران جديد استان پرداخت، سردار بابايي، فرمانده سپاه كربلا به مناسبت هفته بسيج سخناني ايراد نمود و سردار ملكي، مدير كل حفظ آثار و ارزش هاي دفاع مقدس استان گزارشي از روند ساخت باغ موزه دفاع مقدس مازندارن ارايه كرد.


سياسي كاري و بخشي نگري ممنوع / ضرورت اصلاح سياست هاي نادرست گذشته / عدم توجه به سلايق سياسي در عزل و نصب مديران
سياسي كاري و بخشي نگري ممنوع / ضرورت اصلاح سياست هاي نادرست گذشته / عدم توجه به سلايق سياسي در عزل و نصب مديران
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز4197
مجموع44924111

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری