امروز دوشنبه, 30 بهمن 1396


نبيان، در جلسه شوراي حفاظت منابع آب استان، تاكيد كرد:
کد مطلب : ۱۵۷۴۵  / گروه : اخبار /  / ۱۹ شهریور ۱۳۹۶  /  بازدید : ۲۵۳
ضرورت مديريت منابع و مصرف بهينه  آب استان معاون هماهنگي امور عمراني استاندار مازندران در اين جلسه با اشاره به اين كه آب یکی از مباحث کلیدی و پرچالش همه استان ها و مازندران است، گفت: لازم است تا نگاهي جدي تر به مديريت منابع آب و مصرف بهينه آن داشته باشيم.

 به گزارش روابط عمومي استانداري، علي نبيان، معاون هماهنگي امور عمراني استاندار مازندران در جلسه شوراي حفاظت منابع آب استان با اشاره به اين كه آب یکی از مباحث کلیدی و پرچالش همه استان ها و مازندران است، گفت: بطور میانگین در ۶ ماه گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال قبل حدود ۵۰ درصد کاهش بارندگی داشتیم و مي طلبد تا نگاهي جدي تر به مديريت منابع آب و مصرف بهينه آن داشته باشيم.

نبيان، با بيان اين كه مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی و شرب باید در اولویت ماموریت های دستگاه های مسئول باشد، افزود: برای مدیریت منابع آب کشاورزی در سال آینده برنامه اصولی و علمی ارایه شود و در بخش هایی که مصرف آب بالاست نیازمند اهتمام مجدانه تری در این راستا هستیم.

معاون استاندار، با اشاره به اين كه جهت گیری ها باید بیشتر به سمت کشت محصولاتی باشند که نیاز به آب کمتری دارند، تصريح نمود: در استانی که بالغ بر ۶۰۰ میلی متر بارندگی داریم، فقط ۱۰ درصد آب استان از طریق سدها مدیریت می شود و با شاخص کشوری فاصله زیادی داریم.

نبيان، با بيان اين كه باید با تصمیماتی که کمترین آسیب را به محیط زیست می رسانند مشکل آب شرب و کشاورزی استان را برطرف نمود، ياد آور شد: زیرساخت های استان در بخش تامین و توزیع آب شرب و کشاورزی باید متناسب با جمعیت مازندران باشد.

وي، افزود: مازندران استانی گردشگرپذیر است و تامین آب شرب مردم باید با بکارگیری همه ظرفیت ها متناسب با شان آنان باشد.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار با بيان اين كه سد کسيلیان که هدف آن تامین آب شرب منطقه و چندین شهر پایین دست است با تدبیر درست هر چه سریع تر باید آغاز شود، گفت: استفاده بهینه آب و مدیریت زمان کشاورزی مساله ای اساسی است که باید در دستور کار جدی قرار گیرد.

در آغاز اين جلسه يخكشي، مدير عامل آب منطقه اي استان، گزارشي از وضعيت منابع آب، برنامه تامين آب استان در سال آينده و چالش و موانع اين بخش ارايه نمود.

 ضرورت مديريت منابع و مصرف بهينه  آب استان
ضرورت مديريت منابع و مصرف بهينه  آب استان
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز35951
مجموع44832836

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری