امروز شنبه, 05 اسفند 1396


کد مطلب : ۱۵۴۴۵  / گروه : اخبار /  / ۲۴ تیر ۱۳۹۶  /  بازدید : ۳۱۴
سفیر ارمنستان خواستار افزایش روابط تجاری با ایران شد سفیر ارمنستان در جمهوری اسلامی ایران، خواستار افزایش و تسهیل در روابط تجاری با کشورمان در همه زمینه ها شد.
آرتاشس تومانیان در بازدید از مزرعه نمونه ملی در پرورش گل وگیاهان زینتی و یک واحد تولید لبنیات در شهرستان آمل، با ابراز خرسندی از فرصت به وجود آمده برای بازدید از ظرفیت وتوانمندیهای تولیدی در سفرش به مازندران گفت: میزان سرمایه گذاری بین 2کشور ایران وارمنستان با وجود همسایگی ونزدیکی مرزی به یکدیگرمتاسفانه اکنون به علت نبود اطلاعات وشناخت کم از توانمندیهای تولیدی و ظرفیت های گردشگری، بسیار پایین است.
وی ادامه داد: با افزایش روابط و ایجاد باور دو جانبه، می توان موفقیت های قابل توجهی در زمینه های مبادلات تجاری بین 2کشور ارمنستان وایران از طریق مازندران به دست آورد.
سفیر ارمنستان در ایران، گفت: درصورت فراهم شدن این فرصت، فعالان 2کشور می توانند تجارب خود را با یکدیگر به اشتراک گذاشته و از تجربه های موفقیت تجار وبازرگانان مازندران نیز بهره مند شوند.
تومانیان با اشاره به اینکه جمهوری ارمنستان به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا می تواند دروازه بزرگ ایران برای ورود به بازارهای اروآسیا باشد، اضافه کرد: البته اتحادیه اروآسیا مذاکراتی را در سال های گذشته با ایران داشته ومی تواند از فرصت وظرفیت های ایجاد شده با ارمنستان، حجم مبادلات صادراتی خود را افزایش دهد.
وی ادامه داد: اینکه اکنون تجار ومدیران مازندرانی به دنبال برخی بخشنامه ویا تشریفات رایج برای ورود به بازار ارمنستان باشند، صراحتا عرض می کنم، که دیگر نیازی به امضای قرارداد یا تفاهم نامه نیست وشما می توانید از الان در بازارهای ارمنستان حضور داشته باشید.
وی ابرازامیدواری کرد، که با فرصت هایی که در سایه تعامل همسایگی دوکشور به وجود آمده بتوانیم بهترین استفاده را برای بهره مندی بیشتر 2 کشور داشته باشیم.


سفیر ارمنستان خواستار افزایش روابط تجاری با ایران شد
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز4392
مجموع44924306

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری