امروز دوشنبه, 27 آذر 1396


در جلسه كارگروه اشتغال مازندران، اعلام شد:
کد مطلب : ۱۵۲۹۶  / گروه : اخبار /  / ۲۷ خرداد ۱۳۹۶  /  بازدید : ۳۹۴
ثبت نام 15 هزار مازندراني در طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهي مقام عالي دولت در استان، در اين جلسه با اشاره به اين كه براي مازندران در اين طرح 5 هزار و 267 نفر سهميه تعيين شده است، ياد آور شد: تاكنون 15 هزار نفر در طرح كارورزي ثبت نام نمودند كه از اين تعداد دانش آموخته دانشگاهي بالغ بر 4 هزار و 630 نفر مشمول اين طرح شدند.

 به گزارش روابط عمومی استانداری٬ ربیع فلاح جلودار٬ استاندار مازندران در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان با اشاره به این که بر اساس برنامه ششم توسعه٬ سالانه باید در کشور ۹۵۰ هزار شغل جدید ایجاد شود٬ افزود: دستگاه های اجرایی باید سهم خود را بر اساس ظرفیت و سیاست های وزارتخانه متبوع در تحقق این برنامه در سال ۹۶ مشخص و اعلام نمایند.

ربیع فلاح با اشاره به این كه طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهي یکی از شعارهای مهم رییس جمهور محترم در جهت تقویت اشتغال بوده و به تصويب شوراي عالي اشتغال رسيد، افزود: اجرا و تحقق دقيق و درست اين طرح تنها وظيفه چند دستگاه مشخص نيست و دستگاه هاي ذي ربط بايد به شكل موثر نقش شان را در اين راستا ايفا نمايند.

مقام عالي دولت در استان، با اشاره به اين كه براي مازندران در اين طرح 5 هزار و 267 نفر سهميه تعيين شده است، ياد آور شد: تاكنون 15 هزار نفر در طرح كارورزي ثبت نام نمودند كه از اين تعداد دانش آموخته دانشگاهي بالغ بر 4 هزار و 630 نفر مشمول اين طرح شدند.

استاندار با اشاره به اين كه با وجود طرح كارورزي دانش آموختگان دانشگاهي، ظرفيت جديدي به ظرفيت اشتغال استان اضافه شده و دولت اعتبار قابل توجهي را به اين طرح اختصاص داده است، تصريح نمود: ابعاد و جزييات اين طرح بايد از طريق دستگاه هاي مسئول، صدا و سميا ورسانه ها براي جويندگان كار اطلاع رساني و تبيين شود.

ربيع فلاح با تاكيد بر اين كه بايد فارغ التحصيلان همه حوزه ها را در اين طرح لحاظ نمود، اظهار داشت: با توجه به آمار بالاي فارغ التحصيلان جوياي كار در مازندران در قياس با ديگر استان ها، بايد سهم مازندران از اين طرح افزايش يابد.

رييس كارگروه اشتغال استان با اشاره به اين كه روستاهاي مازندارن، روستاهايي پايدار و مولد اند و توسعه اشتغال خرد و خانگي در روستاهاي استان ميسر است، گفت: بسيج سازندگي بالغ بر 35 ميليارد تومان تسهيلات براي ايجاد اشتغال خرد و خانگي در روستاهاي مازندران در سال جاري اختصاص داده است.

نماينده عالي دولت در مازندران، با تاكيد بر اين كه طرح روستاي بدون بيكار در استان بايد دنبال شود و در مشاغل خانگي توليداتي بايد مد نظر باشد كه بازار داشته باشد، خاطر نشان ساخت: بايد براي مجموعه هاي كارآفرين استان كارگروهي ويژه تشكيل شود تا به اين ظرفيت تحركي تازه ببخشد.

در آغاز اين جلسه، اصغري، مدير كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي به تشريح و تبيين طرح كارورزي دانش آموختگان دانشگاهي پرداخت و مسايل و ابعاد مختلف اين طرح از سوي مديران حاضر در جلسه با حضور استاندار مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

 


ثبت نام 15 هزار مازندراني در طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهي
ثبت نام 15 هزار مازندراني در طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهي
ثبت نام 15 هزار مازندراني در طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهي
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز14223
مجموع43759529

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری