امروز دوشنبه, 27 آذر 1396


کد مطلب : ۱۵۲۹۰  / گروه : اخبار /  / ۲۶ خرداد ۱۳۹۶  /  بازدید : ۳۰۹
آغاز تدوین برنامه جامع سلامت مازندران استاندار مازندران با اعلام آغاز تدوین برنامه جامع سلامت استان ، از تمامی دستگاههای اجرایی خواست تا برای تحقق اهداف این برنامه همکاری کنند .

ربیع فلاح در نشست کارگروه امنیت غذایی و سلامت استان که در بیمارستان آیت الله روحانی بابل برگزار شد ، گفت : 25 درصد فعالیت های حوزه سلامت مربوط به دانشگاههای علوم پزشکی و 75 درصد دیگر مربوط به سایر دستگاههای اجرایی است.
وی افزود : باید جایگاه هر دستگاه اجرایی در حوزه سلامت ، امنیت غذایی و بهداشت و درمان مشخص شود و تمامی فعالیت های آنان مورد ارزیابی قرار گیرد.
فلاح گفت : حوزه سلامت بسیار مهم و حائز اهمیت است به خصوص در استان مازندران که میزان مصرف مواد غذایی نسبت به سایر استان ها بیشتر است ، لذا ضرورت دارد در حوزه سلامت و بهداشت و درمان حرکت های نو و همه جانبه ای آغاز شود.
وی سهم آموزش و پرورش را در ارتقاء سلامت بهداشتی جامعه مهم توصیف کرد و افزود : رتبه بندی بهداشتی مدارس غیر انتفاعی مازندران یک ضرورت است و آموزش و پرورش باید تکلیف مدارس غیر استاندارد و نا امن را مشخص کند.
استاندار مازندران اظهار داشت : همه مدارس استان مازندران باید حداقل استاندارد های لازم بهداشتی و فضای آموزشی را داشته باشند که این امر در ارتقاء سلامت بسیار مهم است.
وی اضافه کرد : ساماندهی ماشین های لجن کش و بررسی مشکلات زیست محیطی ناشی از تخلیه فاضلاب ها در استان باید مورد توجه جدی قرار گیرد که نابسامانی در این حوزه خطرات جدی را در حوزه سلامت به همراه دارد.
اولین نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی مازندران با حضور استاندار و روسای دانشگاههای علوم پزشکی مازندران و بابل برگزار شد.


آغاز تدوین برنامه جامع سلامت مازندران
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز14237
مجموع43759543

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری