امروز چهارشنبه, 04 بهمن 1396


يونسي، در جلسه شوراي آموزش و پرورش استان؛
کد مطلب : ۱۴۸۲۸  / گروه : اخبار /  / ۲۶ بهمن ۱۳۹۵  /  بازدید : ۴۹۵
هزينه كردن براي افزايش دانايي، توليد ثروت است  معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار، اجراي طرح هاي مرتبط با توانمند سازي پژوهشي فرهنگيان را در سايه برنامه اي اصولي و علمي بسيار ارزشمند دانست و گفت: اجراي طرح هاي پژوهشي بايد منجر به تدريس پژوهش محور شود.

 به گزارش روابط عمومي استانداري، عليرضا يونسي رستمي، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار مازندران در جلسه شوراي آموزش و پرورش استان با اشاره به اين كه هيچ جامعه اي به توسعه نمي رسد مگر آن كه منابع انساني اش تعالي پيدا كند، گفت: اعتقاد و برنامه دولت تدبير و اميد، سرمايه گذاري در حوزه آموزش و پرورش است و باور دارد كه هزينه كردن براي افزايش دانايي، توليد ثروت است.

يونسي اجراي طرح هاي مرتبط با توانمند سازي پژوهشي فرهنگيان را در سايه برنامه اي اصولي و علمي بسيار ارزشمند دانست و گفت: اجراي طرح هاي پژوهشي بايد منجر به تدريس پژوهش محور شود.

معاون استاندار با اشاره به اين كه جوامع امروزي براي توسعه بدنبال شكوفايي عقول هستند، ياد آور شد: پژوهش در همه حوزه هاي فعاليت انسان در ابعاد مختلف امري مورد پذيرش همگاني است و كار پژوهشي بايد تخصصي باشد و براي تحقق اهداف پيش بيني شده در آن از آموزش هاي لازم بهره گرفت.

وي بر برنامه ريزي براي انجام پژوهش هاي روش مند توسعه اي در بخش هاي مختلف تاكيد كرد و افزود: بايد از توان ايده پردازي پژوهشگران خلاق در جهت گسترش معنويت، اخلاق و فضيلت و رفع برخي چالش هاي آموزش و پرورش استفاده نمود.

يونسي، با بيان اين كه از جمله ي مهم ترين نيازهاي جامعه و آموزش و پرورش به صورت خاص، گرايش به معنويت است، تصريح كرد: نقش معلمان در تهذيب و تربيت نفس و اخلاق دانش آموزان بسيار جدي است، ليكن براي اين كه دانش آموزان با عمق وجود خود به معنويت و فضليت هاي اخلاقي روي آورند بايد به زبان خودشان با آنان گفتگو نمود.

معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار با اشاره به احداث نمازخانه در فضاي مدارس پس از پيروزي انقلاب اسلامي و توجه به آن در آموزش و پرورش استان در سال هاي اخير، خاطر نشان ساخت: بايد در جهت تمهيد زيرساخت ها براي تقويت و گسترش معنويت و انجام فريضه نماز در مدارس تلاش هاي مجدانه تري صورت گيرد.

وي با اعلام اين كه در دولت تدبير و اميد، بالغ بر 273 ميليون تومان براي كاهش آسيب هاي اجتماعي در مدارس استان هزينه شده است و در ديگر بخش ها نيز حمايت هاي لازم صورت مي گيرد، گفت: استان همه توان و ظرفيت خود را براي كمك به اجراي برنامه هاي تعالي محور و دانايي افزا در آموزش و پرورش به كار مي گيرد. 

در آغاز اين جلسه قاسمي، مدير كل آموزش و پرورش استان و دبير شورا، گزارشي از اقدامات و برنامه هاي اين اداره كل در بخش هاي مختلف ارايه نمود.


هزينه كردن براي افزايش دانايي، توليد ثروت است
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز4787
مجموع44328119

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری