امروز چهارشنبه, 04 بهمن 1396


استاندار مازندران در همايش فرمانداران ، بخشداران و اعضاي ستاد انتخابات
کد مطلب : ۱۴۸۲۲  / گروه : اخبار /  / ۲۴ بهمن ۱۳۹۵  /  بازدید : ۶۱۱
مردم  سرمایه‌های اجتماعی و سرمايه اصلي انقلاب و نظام هستند/ انتخابات بايد تجلي وحدت و انسجام ملي باشد استاندار مازندران در همايش فرمانداران ، بخشداران و اعضاي ستاد انتخابات مازندران انتخابات را مهم ترین مظهر مردم سالاری دینی دانست و گفت : مردم سرمایه‌های اجتماعی و سرمايه اصلي انقلاب و نظام هستند

به گزارش روابط عمومي استانداري، ربيع فلاح جلودار، استاندار مازندران در همايش مجريان انتخابات با تسليت ايام فاطميه (س) و قدرداني از حضور پرشور ملت مازندران در راهپيمايي ايام الله 22 بهمن، ياد آور شد: مشاركتي كه مردم در 22 بهمن داشتند مشتي بر دهان ياوه گويان و بنگاه هاي خبر پراكني مخالف نظام مقدس جمهوري اسلامي بود كه همواره ادعا مي كردند جشن هاي پيروزي انقلاب دولتي است.
مقام عالي دولت در مازندران، با بيان اين كه دولت تدبير و اميد در شرايطي اداره امور كشور را در سال 92 عهده دار شد كه اقتصاد مهم ترين موضوع كشور بود، افزود: مقام معظم رهبري در 3 سال اخير موضوع اقتصاد را بعنوان موضوعي محوري مورد تاكيد قرار داده اند و سياست هايي را در اين راستا ترسيم نموده اند كه مورد توجه دولت بوده و هست.
استاندار با اشاره به اين كه بنده از زمان حضورم در استان به اين مساله و راهبردهاي شكوفايي اقتصادي و تحقق منويات رهبر معظم انقلاب و برنامه ها و اهداف دولت تدبير و اميد در اين راستا توجه داشته ام و با برنامه به اين مساله ورود كرده ام، گفت: متاسفانه از جمله چالش هاي توسعه مازندران در گذر زمان كه مي تواند نقطه قوت استان در اين مسير باشد بحث هم گرايي نخبگان است و بنده همواره در هر حركتي، عليرغم برخي بي اخلاقي ها، تعامل و هم گرايي با متفكران و نخبگان و آرامش در فضاي استان را مورد توجه قرار داده ام و امروز مي توان گفت اين تهديد كمرنگ و به يك ظرفيت تبديل شده است.
ربيع فلاح با بيان اين كه در سال 95 وزير كشور در همايش استانداران 3 محور را بعنوان برنامه كاري استان ها تعريف نموده اند، تصريح نمود: نخست تكريم ارباب رجوع و خدمت بي منت كه از رسالت هاي اصلي و اساسي ماست و مسئله مهم ديگر مقابله با آسيب هاي اجتماعي و مسئله سوم تحقق اقتصاد مقاومتي كه بسيار مهم است.
وي با بيان اين كه بنده راسا در 3 سال و نيم گذشته در شهرك هاي صنعتي حضور يافته ام و چهره به چهره با مديران واحدهاي صنعتي گفتگو نموده ام، اظهار داشت: حاصل چنين رويكردي اين است كه امروز 962 واحد توليدي از تسهيلات مناسب برخوردار شده اند و تسهيلاتي بالغ بر 400 ميليارد تومان در 8 ماه گذشته به اين واحدها پرداخت شده و مازندران در ارايه بسته رونق توليد رتبه نخست كشور را داراست.
وي به خسارات ناشي از سرماي آذر ماه امسال به مركبات اشاره كرد و اعلام نمود: دولت در اين بخش ورود جدي كرده بنحوي كه در همين هفته 30 ميليارد تومان كمك بلاعوض به باغداران پرداخت خواهد شد و 200 ميليارد تومان تسهيلات نيز در دست اقدام قرار دارد.
وي با اشاره به اين كه طرح هاي نيمه تمام باقي مانده از گذشته مانع فعاليت هاي زيربنايي در استان بوده است، ابراز كرد: در 3 سال و نيم گذشته 5500 طرح نيمه تمام و برخي طرح هاي جديد به ارزش 4500 ميليارد تومان به بهره برداري رسيده است و پروژه هاي مهم استان در بخش عمراني و زير بنايي نيز با برنامه ريزي در حال پيگيري است.
نماينده عالي دولت در استان، با اعلام اين كه از 991 ميليارد تومان اعتبارات سفر رييس جمهور به مازندران براي 45 طرح بيش از 760 ميليارد تومان از بودجه ملي و استاني تخصيص يافته است، خاطر نشان ساخت: توازن و تعادل فعاليت هاي زيربنايي و توزيع متوازن اعتبارات عمراني از جهت گيري هاي دولت تدبير و اميد است و در سراسر استان با اين نگاه عمل شده است.
ربيع فلاح، افزود: اكنون مازندران به كارگاه سازندگي تبديل شده است و فعاليت هاي عمراني و زيرساختي در همه مناطق استان در حال انجام است و عليرغم همه تلاش هايي كه دشمنان براي اثبات ناكارآمدي نظام مي نمايند، اركان نظام با همه توان در حال مجاهدت براي خدمت رساني هستند.
استاندار مازندران در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به در پيش بودن دو انتخابات مهم رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا در سال 96، گفت: مازندران در مشاركت پذيري در انتخابات از استان هاي برتر كشور است و مردم مازندران مردمي فرهيخته، با اطلاع از مسايل و آشنا با رسانه ها هستند و در جاي جاي استان مسايل را هوشيارانه رصد مي كنند.
وي با بيان اين كه در سال 92 مشاركت مردم مازندران در انتخابات بالاي 92 درصد بوده و در انتخابات هفتم اسفند ماه 94 نيز در استان هايي كه تعداد واجدين شرايط راي  دادن در آن ها بالاي 2 ميليون نفر بوده، رتبه نخست را احراز نموده است، گفت: مازندران همواره در مشاركت در انتخابات پيشتاز بوده و بايد اين پيشگامي حفظ شود و از افتخارات است كه در مازندران در انتخابات هفتم اسفند ماه حتي يك مورد شكايت و ابطال راي را شاهد نبوده ايم.
استاندار با اشاره به اين كه موضوع برگزاري انتخابات بايد در شمار مهم ترين ماموريت هاي ما باشد، تصريح كرد: امام راحل شركت در انتخابات را تكليفي شرعي مي شمارند و رهبري معظم انقلاب انتخابات مطلوب را انتخاباتي مي دانند كه سالم، آزاد و بر اساس قانون برگزار شود.
وي با تاكيد بر اين كه حضور حداكثري مردم بايد محور برنامه هاي انتخابات باشد و برگزاري انتخابات پرشور و با نشاط و مشاركت حداكثري مردم از تاكيدات مقام معظم رهبري است، خاطر نشان ساخت: قانون بايد اجرا و مسايل شفاف سازي شود و براي همه كساني كه از طريق مجاري قانوني  تاييد  شدند بستر آماده شود و براي برگزاري انتخابات فضا سازي لازم صورت گيرد.
ربيع فلاح با اشاره به اين كه مردم سرمايه هاي اجتماعي و سرمايه نظام هستند و رهبري بر حضور همه آحاد ملت ايران در انتخابات تاكيد دارند، افزود: ميزان، راي مردم، حفظ و حراست از آرا مردم، حق الناس بودن راي مردم و آشنا بودن مردم با مسايل مختلف انتخابات است.
استاندار، تاكيد كرد: در اين ايام نبايد فضاي كار و تلاش در استان منقطع شود بلكه بايد فضاي فعاليت هاي اقتصادي، توليدي و امور اجرايي با شدت و جديت بيشتري دنبال شود و مردم احساس كنند خادمين آن ها در استان در حال تلاش هستند.
ربيع فلاح، گفت: بكارگيري نيروهاي شايسته و مورد وثوق مردم و آشنا به قانون به برگزاري مطلوب انتخابات كمك خواهد نمود.
استاندار مازندران انتخابات را مهم ترین مظهر مردم سالاری دینی دانست و گفت : مردم  سرمایه‌های اجتماعی و سرمايه اصلي انقلاب و نظام هستند
وي در پايان تاكيد كرد : انتخابات بايد تجلي وحدت و انسجام ملي باشد


مردم  سرمایه‌های اجتماعی و سرمايه اصلي انقلاب و نظام هستند/ انتخابات بايد تجلي وحدت و انسجام ملي باشد
مردم  سرمایه‌های اجتماعی و سرمايه اصلي انقلاب و نظام هستند/ انتخابات بايد تجلي وحدت و انسجام ملي باشد
رهگیری نامه های اداری
دفاتر پیشخوان
ساترا
تسما

آمار سایت

امروز4782
مجموع44328114

تمامی حقـوق این سـایت متعلق به استانداری مازندران می باشد .
طراحی ، اجرا و پشتیبانی: مازندنت ساری